Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Dzīvokļu īpašnieku saziņas un datu apmaiņas Informatīvā sistēma – ērts pārvaldīšanas rīks e-vidē 

Publicēts: 19.05.2017

Iegādājoties dzīvokli, ir svarīgi nostiprināt savas īpašuma tiesības zemesgrāmatā, kā arī veikt reģistrāciju dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku reģistrā. Šo formalitāšu nokārtošana ne tikai dzīvokļu īpašniekam dos visas tiesības  valdīt un lietot dzīvokļa īpašumu, bet arī izmantot SIA «Jelgavas nekustāmā īpašuma pārvalde» izstrādāto Dzīvokļu īpašnieku saziņas un datu apmaiņas Informatīvo sistēmu.

Dzīvokļa īpašuma likums nosaka, ka dzīvokļa īpašnieks, ir persona, kas ieguvusi dzīvokļa īpašumu un īpašuma tiesības ir nostiprinājusi Zemesgrāmatā. Vairāk informāciju par dzīvokļa īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatā var uzzināt mājaslapā: www.zemesgramata.lv. Savukārt reģistrēties dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku reģistrā var pie mājas pārvaldnieka, līdzi ņemot izrakstu no zemesgrāmatas.


Tikai pēc šo formalitāšu veikšanas, ir iespējama pilnvērtīga Dzīvokļu īpašnieku saziņas un datu apmaiņas Informatīvās sistēmas (Informatīvā sistēma) izmantošana. To vajadzētu iegaumēt arī dzīvokļa īpašuma pārdevējam, jo rēķinus saņems un būs jāapmaksā tikai dzīvokļu īpašniekam.


Lai reģistrētos Informatīvajā sistēmā, ir jāizveido savs virtuālais konts. Tā izveidošanai būs nepieciešama derīga e–pasta adrese. Reģistrācija Informatīvajā sistēmā ir iespējama šeit: www.jnip.lv.


Brīdī kad nepieciešams lietot Informatīvo sistēmu ir jāveic autentifikācija. Pakalpojums balstās uz internetbanku nodrošināto autentifikācijas mehānismu, kurš ir drošs un datu apstrāde notiek attiecīgās internetbankas sistēmā, kas atbilst augstākajiem drošības standartiem, tādējādi Informatīvai sistēmai nav pieejas nekādiem internetbanku lietotāja datiem, izņemot autentifikācijas rezultātam. Šobrīd šāda iespēja ir pieejama  šādu banku klientiem: «Nordea», «DNB banka», «Swedbank», «Citadele» un «SEB banka». Autentifikācija ir nepieciešama, lai mājas pārvaldnieks būtu pārliecināts, ka informācija tiek sniegta dzīvokļu īpašniekiem.


Informatīvā sistēma tika izveidota un ieviesta 2011. gadā, kā maksimāli plašas un patiesas dzīvojamo māju pārvaldīšanas informācijas krātuve. Informatīvās sistēmas pamats ir Mājas lieta, kura tiek vesta e-vidē. Mājas lieta dzīvokļu īpašniekiem, kuri Informatīvo sistēmu ikdienā neizmanto ir arī pieejama papīra formātā. Ar to var iepazīties, iepriekš saskaņojot laiku. Mājas lieta ir dzīvojamās mājas tehniskās, juridiskās un finanšu informācijas kopums un tā izmaiņas mājas dzīves cikla laikā. Izmantojot informatīvo sistēmu iespējams iepazīties ar dzīvojamo māju stāvu plāniem un tehnisko dokumentāciju, visu īpašumtiesību, līgumu un mājas īpašnieku lēmumu kopijas, datus par dzīvokļu īpašniekiem, datus par mājā uzstādītajām pakalpojumu uzskaites mērierīcēm. Papildus Mājas lietai Informatīvajā sistēmā ir pieejami arī citi pakalpojumi, piemēram, ātrā saziņa ar pārvaldnieku, ikmēneša rēķinu par pārvaldīšanu un pakalpojumiem apskati un apmaksu, ūdens skaitītāju rādījumu ievadi u.c.


Šobrīd Informatīvo sistēmu ik dienu izmanto apmēram 500 dzīvokļu īpašnieki. Sistēmas lietotāju skaits ir sasniedzis  70% no visiem īpašnieku reģistrā reģistrētajiem dzīvokļu īpašniekiem un ar katru dienu šis skaits palielinās.


Jāpiebilst, ka izmantojot Informatīvās sistēmas piedāvās iespējas, tās kā ērtas un modernas, ir novērtējuši dzīvokļu īpašnieki, jo viņiem ir iespēja novērtēt gan Informatīvās sistēmas darbību, gan JNĪP sniegto pārvaldīšanas pakalpojumu kvalitāti. Vairāk par vērtēšanas sistēmu iespējams lasīt te: http://www.nip.lv/?raksts=246.


JNĪP aicina dzīvokļu īpašniekus izmantot Informatīvo sistēmu, lai gūtu nepieciešamo informāciju par mājas pārvaldīšanu, ērti un ātri sazinātos ar dzīvojamās mājas pārvaldnieku un pakalpojumu sniedzējiem sev izdevīgā vietā un laikā (24/7), kā arī savstarpēji apspriestos. Informatīvā sistēma ir plašākais, ātrākais un ērtākais datu apmaiņas veids dzīvojamās mājas pārvaldīšanā!


Esiet saimnieki savam īpašumam, mēs palīdzēsim!


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.