Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Juridiski saistošu lēmumu pieņemšana 

Publicēts: 05.09.2022

Ikviens pārvaldnieks vēlas, lai dzīvokļu īpašnieki būtu aktīvi savu dzīves apstākļu uzlabošanā, iesaistītos lēmumu pieņemšanā un saredzētu risinājumu aktualitātēm. Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanas vienkāršākais un efektīvākais veids ir aptauja.
 
Namu pārvaldniekiem bieži nākas saskarties ar situāciju, kad jau notikusī dzīvokļu īpašnieku aptauja jāatzīst par neatbilstošu, jo, paužot anketā savu nostāju, dzīvokļu īpašnieki nav pievērsuši uzmanību kādai būtiskai niansei. Piemēram, aptaujas anketa nav parakstīta. Juridiski nepietiek vien ar atzīmi «par» vai «pret» un sava vārda un uzvārda norādīšanu. Pilnīgi visos gadījumos, sava griba jāapliecina ar dzīvokļa īpašnieka personīgo parakstu.
 
Kā izvairīties no nepatīkamām situācijām, kad pieņemto lēmumu izpilde nav praktiski izpildāma, vai neatbilst normatīvajiem aktiem? Saņemot aptaujas anketu, iesakām to rūpīgi izlasīt. Ja ir kas neskaidrs, palūdziet aptaujas iniciatoram izskaidrot lēmuma pieņemšanas būtību. Un tikai tad, kad jautājums izprasts, lēmums dzīvokļa īpašniekam ir jāapstiprina ar parakstu.
Aptaujas iniciators var būt kā dzīvokļu īpašnieki, tā nama pārvaldnieks.  Lai lēmumi būtu atbilstoši likumdošanai * un saistoši gan mums, kā pārvaldniekam, gan pašiem mājas īpašniekiem, SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” ir gatavi palīdzēt tos sagatavot atbilstoši normatīvajiem aktiem.

Iesakām izmantot pašu ērtāko lēmumu pieņemšanas veidu - aptauju veikt elektroniski. Tas ir pavisam vienkārši: visi tie mājas dzīvokļu īpašnieki, kuri lieto informatīvo sistēmu, savā e-pastā saņem uzaicinājumu piedalīties konkrēta lēmuma pieņemšanā. Katrai mājai var būt aktīvi vairāki vienlaicīgi apspriežami lēmumi, kas sistēmā būs labi pārredzami. Būtiski, ka, jautājumu izlemjot elektroniski, balsojums tiek saņemts momentā, turklāt tādā veidā tiek samazināts papīra izdruku skaits.

Jāuzsver, ka lēmumu pieņemšana elektroniski neizslēdz iepriekšējo lēmumu pieņemšanas veidu. Tie dzīvokļu īpašnieki, kuri nebūs iepazinušies ar piedāvāto lēmuma projektu elektroniski, informāciju arī turpmāk saņems savā pastkastītē papīra formātā.
 
Tiesa, svarīgus jautājumus, piemēram, par daudzdzīvokļu mājas renovāciju, finanšu līdzekļu piesaisti, pārvaldnieks iesaka lemt nevis aptaujas veidā, bet gan kopsapulcē, jo, klātienē pārrunājot darbu aktualitāti, uzdodot papildu jautājumus un saņemot uz tiem atbildes, iespējams gūt precīzāku priekšstatu par risināmo jautājumu. Savukārt tas var būtiski ietekmēt dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu par labu visu dzīvokļu īpašnieku interesēm

* Saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 18.panta otro daļu, dzīvokļu īpašnieku kopība par savā kompetencē esošajiem jautājumiem lēmumus var pieņemt šādā veidā:
  • dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē (19.pants);
  • nesasaucot dzīvokļu īpašnieku kopsapulci — aptaujas veidā (20.pants);
  • citādi savstarpēji vienojoties (21.pants).
Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma pieņemšanai citādi savstarpēji vienojoties atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likuma 21.panta pirmajai daļai ir nepieciešama visu dzīvokļu īpašnieku savstarpēja vienošanās. Tādējādi, ja vismaz viens no dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem nepiekrīt izskatāmajam jautājumam, vai arī nepiedalās balsošanā, attiecīgais lēmums nav uzskatāms par pieņemtu. Lēmumu pieņemšanas procedūru dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē nosaka Dzīvokļu īpašuma likuma 19.pants.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.