Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Pirmo reizi Latvijā renovācija 12 stāvu ēkai 

Publicēts: 29.04.2022

Priekšdarbu posms noslēdzies, un sācies reālais pārbūves, siltināšanas un atjaunošanas laiks 12 stāvu dzīvojamajai mājai Jelgavā, Pasta ielā 34.
 
Ēka celta 1989. gadā, tātad, atjaunojumi, uzlabojumi un siltināšana 33 gadīgajai mājai gaidīti un ļoti vajadzīgi.
 
SIA "Jelgavas nekustamā īpašumu pārvalde" (JNĪP) valdes loceklis Signis Rīns uzsver: "Cik zināms, Latvijā līdz šim vēl nav kompleksi atjaunotas divpadsmit stāvu mājas, tas ir izaicinājums gan mums kā mājas pārvaldniekam, gan reālajiem darba veicējiem, būvniekiem un pats galvenais, mājas iedzīvotājiem. Strādājam ar pārliecību, ka iegūtais rezultāts dos ilglaicīgumu ēkai, gandarījumu un dzīves kvalitātes uzlabošanos iedzīvotājiem, tālredzīga finansēšanas modeļa apstiprinājumu, pievilcīgu skatu ēkai, kā arī  iegūto pieredzi varēsim likt lietā turpmākajos projektos."
JNĪP tehniskais direktors Oļegs Kukuts apliecina, ka lēmuma pieņemšanas process nebija viegls, 67 dzīvokļu īpašnieku domas atšķīrās, tomēr iedzīvotāji spēja vienoties. Valsts attīstības finanšu institūcija “Altum”, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, ir noslēgusi granta līgumu mājas atjaunošanai. Kopā, ar aizņēmumu bankā, plānotās projekta izmaksas ir vairāk nekā 1,2 miljoni eiro. AS “Swedbank” sniegtais aizdevums jāatmaksā piecpadsmit gadu laikā. Jau iepriekš atjaunotajās Jelgavas ēkās pierādījies, ka pēc renovācijas dzīvokļa patērētās siltuma enerģijas samazinājums ļauj maksāt uz pusi mazāku maksu par siltumu un ieguldījums ir tālredzīgs.
 
Iepirkuma konkursa kārtībā izvēlēts būvnieks SIA “Tools Vendor”.  Viņu veikuma vizuāls apliecinājums ir nesen pabeigtie renovācijas darbi Lielajā ielā 13.
 
Pasta ielas 34. mājai paredzēta kompleksa atjaunošana, kas ietver apkures sistēmas nomaiņu, fasādes siltināšanu, bēniņu pārseguma siltināšanu, pagrabstāva griestu siltināšanu, logu un durvju nomaiņu, lodžiju iestiklošanu un zibensaizsardzības sistēmas atjaunošanu.  
 
Atgriežoties pie izaicinājumiem, viens no tiem būs liftu nomaiņa. Līdz šim nevienā renovācijas projektā Jelgavā tas nav darīts.
 
Svarīgākais ir ēkas droša ekspluatācija un tas, lai mājas iedzīvotāji būtu gandarīti par uzlaboto komfortu, īpašuma vērtības pieaugumu, siltuma ekonomiju, gudru mājas uzturēšanas un finansiālo modeli. 12 stāvu ēka atrodas pašā Jelgavas centrā. Būvdarbiem atvēlēts tikai gads, tātad jāpaspēj paveikt ļoti daudz, lai jau nākamajā vasarā, iedzīvotājus, garām ejošos jelgavniekus un pilsētas viesus priecētu jau atjaunotā ēka.
 

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.