Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Izbūvēts pirmais tipveida slēgtais atkritumu konteineru novietošanas laukums Jelgavā 

Publicēts: 22.02.2022

Aizvien vairāk aktualizējas daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku atkritumu laukumu praktiskā, ekonomiskā un tīri estētiskā puse. SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma parvalde” ir gandarīta par pirmo veiksmīgo piemēru, tādu kā parauga laukuma izbūvi un nodošanu ekspluatācijā.
 
Jelgavā, Pasta ielā 44, par pašvaldības līdzekļiem (13387.44 EUR), pašvaldībai piederošas dzīvojamās ēkas teritorijā, sagatavots un saskaņots tipveida projekts, un nu jau pabeigti izbūves darbi, novietoti konteineri slēgtajā atkritumu konteineru novietošanas laukumā.
 
Jelgavas pilsētas pašvaldība un arī SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” pēdējos gados pievērsusi aizvien lielāku uzmanību pagalmu labiekārtošanai un vides drošībai.
Jau sešus gadus Jelgavā veiksmīgi tiek realizēta pašvaldības līdzfinansētā daudzdzīvokļu namu pagalmu labiekārtošanas programma. Šogad prioritāri pašvaldības līdzfinansējumu var saņemt tie projekti, kas paredz izbūvēt slēgta tipa atkritumu laukumus. Tas nodrošinās gan sakoptāku vidi, gan to, ka katras mājas atkritumu konteineros tiks ievietoti tikai mājas iedzīvotāju radītie sadzīves atkritumi.
 
SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" ir pārliecināta, ka jau izbūvētais tipveida laukums būs kā labs piemērs un stimuls, lai 2022.gadā izsludinātajā pagalmu labiekārtošanas programmā tiktu pieteikti  vēl vairāki pārvaldīšanā esošo ēku projekti, kuros iekļauta atkritumu konteineru novietņu sakārtošana.
 
Aizvadītajā, 2021. gadā SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku uzdevumā bija iesniegusi realizēšanai  trīs projektus. Pašvaldības līdzfinansējums piešķirts Māras ielas 10 pagalma labiekārtošanai, Raiņa ielas 16. nama pagalma lietusūdens atvades sistēmas izbūvei un brauktuves seguma atjaunošanai un kopīgajam projektam Vīgriežu ielas 39 un Tērvetes ielas 70 iebraucamā ceļa posma sakārtošanai līdz kopīgai atkritumu konteineru novietnei.
 
Lai realizētu pagalmu labiekārtošanas projektus, ir iespējami vairāki darbu finansēšanas avoti, piemēram, dzīvokļu īpašnieku uzkrājuma fonda veidošana konkrētam mērķim, finansējuma piesaiste komercbankā u.c. No 2021.gada 8. septembra atvērta pieteikšanās ALTUM “Daudzdzīvokļu māju remonta aizdevuma programmā”.
 
Programmas kopējais finansējums ir 31 miljons eiro, kas iedzīvotājiem pieejams aizdevuma veidā. Finansējums paredzēts daudzdzīvokļu māju koplietošanas telpu remontam un apkārtējās teritorijas labiekārtošanai, piemēram, slēgto atkritumu konteineru novietošanas laukumu ierīkošanai, ārējo inženiertīklu un jumta nomaiņai, bērnu vai sporta laukuma ierīkošanai, mājas fasādes atjaunošanai un citiem darbiem, kas uzlabo mājas stāvokli un veido patīkamāku dzīves vidi. 
 
Vēl ļoti daudz darba, lai mainītu attieksmi pret savu īpašumu un daudzdzīvokļu māju pilnīgi visi dzīvokļu īpašnieki saprastu, ka atbildība ir ne tikai par dzīvokli, bet gan visu māju. 
 
Arī kopatbildība ir atbildība. Vienmēr būs kāds, kas to nesapratīs, bet mēs ļoti priecājamies par jau notikušajām pārmaiņām un atbilstoši savam moto palīdzēsim gan jau esošajiem, gan jauniem klientiem būt saimniekiem savā īpašumā.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.