Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Jelgavas pilsētā tiek sakārtoti sadzīves atkritumu laukumi 

Publicēts: 26.07.2021

Jelgavas pilsētā publiska konkursa kārtībā ir izvēlēts jauns sadzīves atkritumu apsaimniekotājs. Tā rezultātā kopš 2021.gada 1.jūlija ir mainījusies sadzīves atkritumu maksas aprēķinu kārtība, kas turpmāk katrai mājai tiks noteikta atbilstoši reāli izvestajam atkritumu daudzumam un deklarēto iedzīvotāju skaitam. Sakārtoti tiks arī atkritumu laukumi, par kuru izveidi, uzturēšanu un atbilstību sanitārajām normām būs jārūpējas atkritumu radītājiem – katras atkritumu laukumam piesaistītās mājas dzīvokļu īpašniekiem.

Šobrīd notiek  atkritumu laukumu uzkopšanas pakalpojumu sniedzēja meklējumi. Plānojam, ka tuvākajā laikā mūsu rīcībā būs ekonomiski izdevīgākais piedāvājums, ko darīsim zināmu mūsu klientiem – dzīvokļu īpašumu kopībām un reizē lūgsim izdarīt izvēli vai pieņemt šo piedāvājumu, vai lemt par mājas apkalpojošā sētnieka pienākumu apjoma palielinājumu un reizē arī darbu apmaksas nodrošināšanu.
 
Jāpiezīmē, ka tām dzīvokļu īpašnieku kopībām, kuru atkritumu konteineri šobrīd ir novietoti uz mājai nepiederošas zemes, nākotnē nāksies segt zemes nomas maksas izdevumus par atkritumu laukuma izmantošanu. Kaut arī šī maksa būs neliela, labākā situācijā ir tās dzīvokļu īpašnieku kopības, kuru sadzīves atkritumu laukumi atrodas uz mājas īpašumā esošas zemes. Tāpēc, nākotnē lemjot par atsevišķa sadzīves atkritumu laukuma izveidošanu, mājām būtu jācenšas atrast tam vietu uz mājas kopīpašumā esošas zemes.
 
Atgādinām, ka vēljoprojām ir pieejams Jelgavas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums līdz pat 80% no kopējām izmaksām atkritumu laukumu izveidē un labiekārtošanā, kas nodrošinās gan sakoptāku vidi, gan to, ka katras mājas atkritumu konteineros tiks ievietoti tikai mājas iedzīvotāju radītie sadzīves atkritumi.
 
Lai precizētu finansējuma saņemšanas iespējas aicinām māju kontaktpersonas vērsties pie sava atbildīgā pārvaldnieka.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.