Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

JNĪP dalība Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovācijas atbalsta programmā "Horizon 2020" 

Publicēts: 07.08.2019

SIA "Jelgavas nekustāmā īpašuma pārvalde" kopā ar "Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociāciju" (LPIAA) ir ieguvusi iespēju piedalīties starptautiskā projektā "STEP", kas notiek Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovācijas atbalsta programmas "Horizon 2020" ("Apvārsnis 2020") ietvaros.
 
"STEP" projekta termiņš ir no 01.06.2019 līdz 31.12.2021
 
Projekta dalībvalstu ģeogrāfija: Lietuva, Slovākija, Bulgārija, Polija, Latvija, Čehija, Portugāle, Kipra, Lielbritānija
 
Konsorcija vadītājs: Eiropas patērētāju organizācija (BEUC)
 
Latvijas projekta partneri: SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP),  Biedrība "Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija" (LPIAA).
 
No iepriekšējiem pētījumiem un statistikas izriet, ka Eiropas Savienības (ES) 11% iedzīvotāju atrodas sarežģītā finansiālā situācijā, nespējot pienācīgi nodrošināt apkuri vai atdzesēt savu mājokli. No 2008. gada līdz 2016. gadam ES mājsaimniecību rēķini par elektroenerģiju pieauga par 26,4%, un vidējā dabasgāzes cena palielinājās par 8,9%. Eiropas Komisijas pārskats parāda to, ka maksājumi par enerģijas pakalpojumiem veido nozīmīgu mājsaimniecību budžeta daļu.
 
Izpētes procesā tiks definēts jēdziens "Enerģijas nabadzība", kas nozīmē to, ka ievērojamu daļu no kopējiem ienākumiem mājsaimniecības ir spiestas atvēlēt samaksai par patērēto enerģiju.
 
Projekts STEP ir vērienīgs un inovatīvs pasākums, kas noteiks "Enerģijas nabadzības" kritērijus, balstoties uz citu valstu pieredzi, un meklēs risinājumus Enerģijas nabadzības novēršanai.
 
Saprotams, ka īsā laikā nav iespējams panākt mājsaimniecību ieņēmumu krasu palielinājumu, lai samaksa par patērēto enerģiju sastādītu mazāku ieņēmumu daļu. Tāpēc STEP projekta mērķis ir sasniegt un konsultēt nabadzīgos enerģijas patērētājus, cenšoties samazināt izdevumu daļu, sniedzot ar enerģijas patēriņu saistītas konsultācijas, padomus un ieteikumus, izmantojot virkni inovatīvu pasākumu. Risinājumi enerģijas nabadzības novēršanai nav iespējami bez pilsētas iedzīvotāju, nekustamo īpašumu īpašnieku, pašvaldības iestāžu un nevalstisko organizāciju ciešas sadarbības. Tāpēc projekta partneru sadarbību Latvijā veidos nevalstiska organizācija un daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanas iestāde, lai veicinātu energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu popularizēšanu.
 
STEP projekta uzdevumi ir:
  • attīstīt labi funkcionējošu un apmācītu, nacionālo padomdevēju tīklu no patērētāju un sadarbības organizācijām, kuri ir tiešā saskarē ar enerģētiski nabadzīgajiem patērētājiem vai enerģētiskās nabadzības riskam pakļautiem patērētājiem;
  • uzlabot enerģētiski nabadzīgo patērētāju vai enerģētiskās nabadzības riskam pakļauto patērētāju dzīves apstākļus, veicinot ar enerģijas efektivitāti saistītu pasākumu īstenošanu;
  • veicināt sociālo atbalsta risinājumu un politisko rekomendāciju izstrādi enerģētiskās nabadzības mazināšanai.
Projekta laikā tiks izmantoti tādi energoefektivitātes pasākumi, kuri neprasa lielu finansējumu, piemēram, informācijas kampaņas, padomi, izmaksu ietaupījumu demonstrācijas un energoefektivitātes pasākumu īstenošana, lai samazinātu enerģijas izmaksas patērētājiem.
 
Tāpēc projekta gaitā uzrunāsim gan māju kontaktpersonas, gan savus klientus – gala patērētājus un mēģināsim dalīties ar labas prakses piemēriem un jaunākiem risinājumiem enerģijas taupīšanā. No uzrunātajiem klientiem un kontaktpersonām gaidīsim viedokli un vērtējumu par projekta ietvaros sniegtajiem ierosinājumiem.
 
Projekta ieguvumi saistīsies ne tikai ar konkrētu māju vai konkrētu lietotāju iespējamo situācijas uzlabojumu, bet arī ar kopēju situācijas izvērtējumu deviņās projekta dalībvalstīs.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.