Ēnu diena uzņēmumā SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" 

Publicēts: 14.02.2019

Trešdien, 13. februārī, “Ēnu diena 2019” pasākuma ietvaros 2 skolēni apmeklēja SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP). Šogad skolēni vēlējās ēnot informācijas tehnoloģiju (IT) speciālistus. Skolēni iepazina darbinieku ikdienu un guva informāciju par šo profesiju un ikdienā veicamajiem pienākumiem.

Ēnu diena, kas ir pasaulē atpazīstama un atzīta, Latvijā norisinājās jau astoņpadsmito gadu. Tās mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādām ekonomikas nozarēm un profesijām. Šīs dienas laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darbu. Tas palīdz jauniešiem izvēlēties arodu un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.
 
JNĪP ēnotāji tika uzņemti jau piekto reizi. Ēnu dienas ietvaros diviem skolēniem, no Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas 4. vidusskolas, bija iespēja sekot sev interesējošās jomas speciālistiem, kā arī nedaudz iepazīties ar uzņēmumu. Abi ēnotāji izvēlējās sekot IT speciālistiem.

No ēnotāju teiktā varam secināt, ka gūtā pieredze ir stiprinājusi izpratni par šajā profesijā nepieciešamajām zināšanām. JNĪP IT speciālistus ēnoja divi skolēni – Ričards (8.klase) un Roberts (7.klase). Kā to atzina paši ēnotāji, līdz šim  ir bijis priekšstats par IT speciālista profesiju un viesošanās JNĪP to apstiprināja. Skolēni iepazinās ar IT speciālistu ikdienas pienākumiem, ar e-rēķinu un citu dokumentu sagatavošanu, ar dažādu programmatūru niansēm, ko ikdienā izmanto JNĪP darbinieki. Ēnotāji atzinīgi novērtēja gūto pieredzi un guva izpratni par apskatīto profesiju.

Paldies par sadarbību un tiekamies 2020.gada Ēnu dienā!


Atgriezties atpakaļ
© SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"