Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Mājas atjaunošana Vīgriežu ielā 30, Jelgavā veiksmīgi pabeigta 

Publicēts: 04.07.2018

Pagājušā gada oktobrī atsākās valsts atbalstītās ēku energoefektivitātes paaugstināšanas programmas realizācija Jelgavā. Pirmā māja Jelgavā, kurai jaunajā plānošanas periodā tika veikta atjaunošana ir daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Vīgriežu ielā 30. Mājas atjaunošana tika pabeigta šī gada maijā.

Pirmās divas mājas Jelgavā tika atjaunotas 2007.gadā, sadarbojoties ar Vācijas federālās republikas vides, dabas aizsardzības un reaktoru drošības federālo ministriju, kura pārstāvēja Austrumeiropas mājokļu apsaimniekošanas iniciatīvu (IWO). Līdzfinansējums tika nodrošināts no Vācijas federālā budžeta. Kopš 2009.gada tika nodrošināts valsts atbalsts ēku energoefektivitātes paaugstināšanas programmai. Pirmajā posmā SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) kopā ar dzīvokļu īpašniekiem ir realizējuši 17 māju atjaunošanas projektus.

Kopš 2016.gada marta Latvijā ir pieejams ēku energoefektivitātes paaugstināšanas programmas otrais posms, ar kura palīdzību plānots atjaunot apmēram 1000 mājas. Programma tiek atbalstīta visā Latvijas teritorijā. Šo programmu realizē valsts attīstības finanšu institūcija ALTUM. Attiecināmās izmaksas ir tiem atjaunošanas darbiem, kas, ietaupot siltumenerģiju, atmaksājas 30 gadu laikā. Atbalsta intensitāte ir atkarīga no piesaistītā finansējuma avota un sasniegtā rezultāta. Sasniedzot īpatnējo siltumenerģijas patēriņu dzīvojamā mājā, kas nepārsniedz 90 kWh/m² gadā, līdzfinansējums ir līdz 50% no kopējām attiecināmām izmaksām. Ja finansējums tiek piesaistīts no ALTUM, tad atbalsta intensitāte ir 35%. Iesniegt projektus iespējams līdz 2020.gadam.  

Otrā posma pirmā māja Jelgavā, kurā veikta atjaunošana, ir piecstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Vīgriežu ielā 30. Projekta gaitā tika veikta sienu siltināšana, pēdējā stāva un pagraba pārseguma siltināšana, jumta seguma daļēja nomaiņa, logu un ārdurvju nomaiņa, iekšējo inženiertīklu nomaiņa, apkures sistēmas pilnīga nomaiņa, ierīkojot divcauruļu sistēmu ar individuālu siltuma patēriņa uzskaites iespēju katram dzīvokļu īpašumam atsevišķi, un kāpņu telpas remonts. Šīs programmas obligāta prasība - ventilācijas sistēmas uzlabošana. Nomainot logus, tie tika aprīkoti ar gaisa pieplūdes vārstiem “VentSys”, kas nodrošina nepieciešamo gaisa pieplūdi ventilācijas sistēmas kvalitatīvai darbībai.

Vīgriežu ielas 30 daudzdzīvokļu dzīvojamai māja ir kļuvusi par paraugu apkārtējo māju iedzīvotājiem, kas redzot sasniegto rezultātu, arī var sākt lemt par sava mājokļa atjaunošanas un sakopšanas iespējām. Veicot kompleksu mājas atjaunošanu, uzlabojas ne tikai ēkas energoefektivitāte, bet arī tiek uzlabots ēkas tehniskais stāvoklis, pagarināts ēkas ekspluatācijas laiks, sakārtota apkārtējā vide, ievērojami uzlabojas mājas vizuālais izskats un telpu mikroklimats, kā arī siltumenerģijas patēriņa samazināšanās nodrošina mazākas apkures izmaksas.

Lēmums par mājas atjaunošanu tika pieņemts pateicoties mājas dzīvokļu īpašnieku neatlaidībai. Jāizsaka liela pateicība dzīvokļu īpašniekiem par neatlaidību un sapratni, ka ir nepieciešams atjaunot savu māju!

“Esiet saimnieki savam īpašumam – mēs palīdzēsim!”

 


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.