Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Pirms izvēlaties pakalpojumu sniedzēju skaitītāju nomaiņai, pārliecinieties vai firmai ir noslēgts līgums ar pārvaldnieku un tā veic godīgu komercpraksi 

Publicēts: 06.11.2017

Ūdens skaitītāju nomaiņa jāveic ik pēc četriem gadiem, ja vien lietošanas laikā mērierīcei nav konstatēti defekti. Par skaitītāju rādītāju patiesumu un pareizību jāatbild rēķinu izrakstītājam.  Pirms izvēlaties pakalpojuma sniedzēju skaitītāju nomaiņai, pārliecinieties vai firmai ir noslēgts līgums ar pārvaldnieku un vai tā veic godīgu komercpraksi.

Katrai dzīvojamai mājai ir nepieciešams veikt patērētā ūdens daudzuma sadalījums. Šo aprēķinu metodiku nosaka dzīvokļu īpašnieki, pieņemot lēmumu vai to paredzot pārvaldīšanas līgumā.  Līgumā paredzēts, ja ūdens patēriņa skaitītāju uzstādījusi vai nomainījusi cita persona, skaitītāja pievienošanas vietu noplombē pārvaldnieka klātbūtnē. Aprēķinu veic proporcionāli dzīvokļu īpašumos uzstādītajiem skaitītāju rādijumiem. Ūdens skaitītāju nomaiņa jāveic ik pēc četriem gadiem, ja vien lietošanas laikā mērierīcei nav konstatēti kādi defekti.

Dzīvojamās mājās, kurām nav pārņemtas pārvaldīšanas tiesības, ūdens sadalīšanas kārtību nosaka Ministru kabineta  noteikumi Nr. 1013 “Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu”. Šie noteikumi paredz, ka pārvaldnieks vai cita persona, kura ir uzstādījusi vai nomainījusi ūdens patēriņa skaitītāju, noplombē skaitītāja pievienošanas vietu. Ja ūdens patēriņa skaitītāju uzstādījusi vai nomainījusi cita persona, skaitītāja pievienošanas vietu noplombē pārvaldnieka klātbūtnē.

Vadoties pēc mūsu pieredzes, skaitītājus var nomainīt apmācīti speciālisti, kuri noslēguši līgumu ar pārvaldnieku, jo pārvaldnieks veic mājā patērētā ūdens sadali starp dzīvokļu īpašniekiem. SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) pārvaldītajām mājām skaitītāju nomaiņu piedāvā pārvaldnieks - JNĪP un šādi uzņēmumi: SIA “Sanrems”, IK “Jugāns” un SIA “Orols Ūdens uzskaite”.

Grāmatvedības likums nosaka, ka grāmatvedībā sniegtajai informācijai jābūt patiesai, salīdzināmai, savlaicīgai, nozīmīgai, saprotamai un pilnīgai. Pārvaldniekam, veicot mājā patērētā ūdens sadali starp dzīvokļu īpašniekiem un izrakstot rēķinu, ir jābūt pārliecinātam, ka nomainītā beigu un uzstādītā sākuma rādījumi atbilst faktam. Saņemot no firmām aktus un veicot aprēķinus, vairākkārt esam konstatējuši, ka starpība starp uzskaitīto ūdens daudzumu un dzīvokļu īpašumos uzskaitīto ir negatīva. Tas nozīmē, ka visai mājai ir jāveic pārrēķins un dzīvokļu īpašniekiem nākas maksāt vairāk. Atgādinam, ka dzīvokļu īpašumos uzstādītās mērierīces ir dzīvokļu īpašnieka īpašums, tādēļ pakalpojuma sniedzējam nav tiesību to paturēt sev. Norēķinoties par pakalpojumu, iesakam pārbaudīt vai pakalpojumu sniedzējām darījumu apliecinošā kvīšu grāmatiņa ir reģistrēta Valsts ieņēmumu dienestā.

Jelgavā un citviet SIA “IUNGENZ” aktīvi piedāvā ūdens skaitītāju nomaiņu. Izvērtējot šī uzņēmuma darbību, varam secināt, ka vairākos gadījumos viņi maldina patērētājus par to, ka ar JNĪP ir noslēgts sadarbības līgums. Lai mūsu klienti nesaskartos ar šādu maldināšanu, JNĪP ir lūdzis Konkurences padomei pieņemt lēmumu par pagaidu noregulējumu aizliegt SIA “IUNGENZ” veikt skaitītāju uzstādīšanu. Paterētāju tiesību aizsardzības centrs mūs informēja, ka ir uzsācis izvērtēt SIA “IUNGENZ” īstenoto komercpraksi saistībā ar ūdens patēriņa skaitītāju nomaiņu un plombēšanu Jelgavas pilsētā.

Pirms ūdens skaitītāju nomaiņas rūpīgi jāizvēlās šī pakalpojuma sniedzējs. Pārvaldnieks JNĪP uzņemas atbildību tikai par tām mērierīcēm, kuras uzstādījuši JNĪP speciālisti, garantējot ierīču kvalitāti un mērījumu precizitāti. Pakalpojumu sniedzējiem, kuri noslēguši līgumu ar pārvaldnieku, ir iespēja sekot skaitītāju uzstādīšanas kvalitātes prasību ievērošanai. Ja skaitītājus uzstāda firma, kurai nav noslēgts līgums ar pārvaldnieku, rēķinieties ar iespējamām papildu izmaksām un grūtībām pieņemt skaitītājus uzskaitē.


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.