Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Rīgas Enerģētikas dienas ietvaros praktisko pieredzi smeļas arī Jelgavā 

Publicēts: 04.10.2013

SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) valdes loceklis Juris Vidžis un tehniskais direktors Oļegs Kukuts piedalījās seminārā, kas bija veltīts dzīvojamo ēku renovācijai. Lai iepazītos ar JNĪP pieredzi šajā jomā, semināra dalībnieki viesojās arī Jelgavā.
2. oktobrī Rīgas Enerģētikas dienas ietvaros tika organizēts ES enerģētikas aģentūru apvienības «ManagEnergy» mācību seminārs «ESKO līgumi un starptautiski finanšu instrumenti Rīcības plānu pasākumu finansēšanai». Semināra mērķis – iepazīstināt ar labāko praksi energoefektivitātes projektos; veicināt kompetences paaugstināšanu pašvaldībās, kā arī izpratni par Kohēzijas politikas instrumentu iespējām jaunajā finanšu plānošanas periodā 2014. – 2020. Nozares speciālisti diskutēja par ilgtspējīgās enerģētikas rīcības plāna ieviešanu: izmaksām un ieguvumiem no investīcijām energoefektivitātes pasākumos un atjaunojamo energoresursu izmantošanā, Energoservisa pakalpojumiem (ESKO), tostarp principiem, problēmām un risinājumiem, kā arī citiem inovatīviem finanšu instrumentiem energoefektivitātes uzlabošanai.

Savukārt nākamajā dienā tika organizēts izbraukuma seminārs uz Ozolniekiem un Jelgavu, lai iepazītos ar renovētajām daudzdzīvokļu mājām, ko siltinājušas Zemgales Reģionālas enerģētikas aģentūras dibinātājas pašvaldības un kas saņēmušas «ManagEnergy» 2012. gada balvu kā otrs labākais renovācijas projekts Eiropas Savienībā.

Jelgavā semināra dalībnieki apmeklēja visas līdz šim renovētās daudzdzīvokļu mājās, ko apsaimnieko JNĪP, un kā būtisku viņi novērtēja iespēju arī klātienē iepazīt projektus, kas īstenoti sadarbībā ar Vācijas kolēģiem. Īpašu interesentu atzinību izpelnījās Helmaņa iela 3, kuras augstā darbu kvalitāte nupat apliecināta ar Vācijas kvalitātes zīmogu jeb ēkas fasādes goda plāksni. Taču šajā reizē galvenokārt akcentēta JNĪP pieredze, māju siltināšanu veicot ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. ES īstenotajā siltināšanas programmā jelgavnieki startē aktīvi, un renovācija šīs aktivitātes gaitā pilnībā noslēgusies jau sešās daudzdzīvokļu mājās, bet trijās turpinās vēl pašlaik. Turklāt vēl ir JNĪP iesniegtie projekti, ko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra jau apstiprinājusi un tie, piesaistot ES līdzekļus, tiks īstenoti pavasarī.

JNĪP pārstāvji tika iztaujāti par gatavošanās procesu māju renovācijai, par izmantotajiem materiāliem un tehnoloģijām, kas ļāvušas sasniegt tik lielus siltumenerģijas ietaupījumus. Ārzemju viesi īpaši uzteica nama apsaimniekotāja spēju aizgūt labāko praktisko pieredzi un inovatīvo materiālu izmantošanu no citu valstu kolēģiem, adaptējot to Latvijas situācijai.

Viņi arī novērtēja apstākli, ka māju renovācija Jelgavā norit kopsolī ar pilsētas attīstību. Īpašu sajūsmu izpelnījās renovētais Čakstes bulvāris un jaunais Mītavas tilts, un semināra dalībnieki atzina, ka renovētās mājas pilsētā ir ne tikai energoefektīvas, bet arī vizuāli pievilcīgas, harmoniski iekļaujoties sakārtotajā pilsētvidē.

Jāatgādina, ka pēdējo pāris gadu laikā atbilstoši dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumam jau renovētas astoņas JNĪP apsaimniekošanā esošās mājas: 4. līnijā 1. Helmaņā ielā 3, Raiņa ielā 3, Raiņa ielā 10, K.Barona ielā 19, Brīvības bulvārī 28 un Lāčplēša ielā 19a. Pašlaik siltināšanas darbi turpinās Raiņa ielā 9 un jau notiek sagatavošanās darbi, lai varētu uzsākt renovācijas procesu Dobeles ielā 8 un 12. Šajās mājās, līdzīgi kā iepriekš renovētajās tiks veikta ārsienu siltināšana, bēniņu pārsegumu un jumta seguma nomaiņa, pagrabu siltināšana, logu un durvju nomaiņa, kā arī ventilācijas sistēmas un inženierkomunikāciju renovācija.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.