Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Brīvības bulvāris 28 – viena no energoefektīvākajām mājām Latvijā 

Publicēts: 30.06.2014

26. jūnijā paziņoti konkursa «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014» laureāti piecās nominācijās – trešo vietu nominācijā «Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā» ieguvusi māja Brīvības bulvārī 28, ko apsaimnieko SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP).

Jāatzīst, ka konkurence šajā nominācijā bija sīva – tajā kopumā tika iesniegti 29 pieteikumi, tostarp septiņus bija iesniegusi JNĪP, izvērtēšanai piedāvājot renovētās mājas Brīvības bulvārī 28, Lāčplēša ielā 19a, Dobeles ielā 12, Dobeles ielā 8, K.Barona ielā 19, Raiņa ielā 9 un Raiņa ielā 10.

Iesniegto projektu galvenie vērtēšanas kritēriji bija sasniegtais kopējais siltumenerģijas patēriņš apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī siltumenerģijas ietaupījums pēc renovācijas. Kā sekundārie kritēriji tika izvirzīti ventilācijas sistēmas risinājumi, būvniecības ilgtspējīgie risinājumi un kvalitāte.

Konkursa otrajai kārtai nominācijā «Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā» tika izvirzītas desmit mājas, tostarp divas, ko apsaimnieko JNĪP, – daudzdzīvokļu nams Lāčplēša ielā 19a un Brīvības bulvārī 28, kas atzīta par trešo energoefektīvāko valstī. Taču, kā norādīja vērtēšanas komisija, uzvarētājus no pārējām šajā nominācijām apbalvotajām mājām šķīra vien daži punkti.

72 dzīvokļu māja Brīvības bulvārī 28 ekspluatācijā nodota 1977. gadā, tā renovēta – 2012. gadā.

Jāatgādina, ka pirmajā konkursā «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2010» pirmo godalgu ieguva māja Helmaņa ielā 3, kuru apsaimnieko JNĪP, – tā atzīta par energoefektīvāko atjaunoto daudzdzīvokļu ēku Latvijā 2010. gadā.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.