Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" ar 98 māju vecākajiem pārrunā šābrīža aktualitātes namu pārvaldīšanas jomā 

Publicēts: 19.10.2015

14. oktobrī aizvadīta tradicionālā SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) pārvaldīto māju dzīvokļu īpašnieku kontaktpersonu – pilnvaroto personu un mājas vecāko – kopsapulce. JNĪP saka paldies tiem 98 māju pārstāvjiem, kuri rada iespēju tajā piedalīties, lai klātienē pārrunātu problēmas, ar kurām nākas saskarties apkures pieslēgšanas procesā, un citas šābrīža aktualitātes namu pārvaldīšanas jomā.

Šajā kopsapulcē tika akcentēti divi galvenie jautājumi: sagatavošanās apkures sezonai un ēku energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ieguvumi un perspektīva. Būtiski, ka kopsapulcē līdztekus namu pārvaldnieka – JNĪP – pārstāvjiem piedalījās arī SIA «Fortum Jelgava» valdes locekle Aina Bataraga, tādēļ māju vecākie nepastarpināti varēja gūt izsmeļošas atbildes uz interesējošiem jautājumiem saistībā siltumapgādi.

Runājot par apkures pieslēgšanas procesu, kā būtiskākās problēmas tika norādītas divas: lielais parādnieku īpatsvars daudzdzīvokļu mājās, kas apdraud arī savlaicīgu siltumapgādes pakalpojuma nodrošināšanu, un iedzīvotāju nesaskaņotas darbības kopīpašumā, tostarp iejaukšanās mājas siltumapgādes sistēmā. Šādu darbību rezultātā tiek kavēta apkures pieslēgšana mājai – proti, veicot nesankcionētu sildķermeņu nomaiņu un remontus atsevišķā dzīvokļa īpašumā, nereti iedzīvotāji patvaļīgi iztukšojuši apkures sistēmu, līdz ar to pieslēgt siltumenerģiju mājai kļūst problemātiski, jo sistēma ir tukša. Tāpat ir gadījumi, kad viencauruļu apkures sistēmā tiek iebūvēta slēgarmatūra- ventilis vai regulators, bet apvedcaurule aizmirsta, līdz ar to sildķermeņiem zemākos stāvos nepienāk siltums.

JNĪP atgādina: jebkura darbība, kas ietekmē kopīpašumu, tostarp sildķermeņu nomaiņa, jāsaskaņo ar nama pārvaldnieku, kā arī vēlreiz iedzīvotājus aicina apzināties, ka daudzdzīvokļu māja ir kopīpašums, par ko vienlīdz atbildīgi ir visu dzīvokļu īpašnieki! Ja kaut viena dzīvokļa īpašnieks veic nesankcionētas darbības, tās ietekmē visus mājas iedzīvotājus.

Tāpat vēl ir virkne dzīvokļu īpašnieku, kuri nezina, ka starp siltumapgādes uzņēmumu «Fortum Jelgava» un dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem noslēgtais siltumapgādes līgums nosaka kārtību kādā tiek nodrošināta apkure- padots siltums . Apkures pieslēgšanas kārtība ir šāda: daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieku kontaktpersona ar rakstisku iesniegumu vēršas JNĪP, lūdzot mājai pieslēgt siltumu. Siltumapgādes uzņēmums un mājas pārvaldnieks kopīgi organizē siltuma pieslēgšanu.

Namu pārvaldnieks atgādina, ka efektīvākais veids, kā ietaupīt uz maksu par apkuri, ir ēkas kompleksa renovācija – līdz šim Jelgavā renovētas 18 JNĪP pārvaldītās mājas, un katrā izdevies iegūt vismaz 40 procentu siltumenerģijas ietaupījumu. Taču tikpat svarīgs ieguvums pēc renovācijas ir tas, ka tiek saglabāta māja un paildzināts tās dzīves cikls.

Lai gan šobrīd vēl nav skaidri zināmi jaunās ēku siltināšanas programmas nosacījumi, JNĪP dzīvokļu īpašniekus savā starpā aicina vienoties par renovācijas nepieciešamību, lai šiem darbiem piesaistītu līdzfinansējumu siltināšanas programmas gaitā. Par aktualitātēm saistībā ar jauno siltināšanas programmu, tiklīdz tā tiks apstiprināta, JNĪP saviem klientiem – vēl nerenovēto māju dzīvokļu īpašniekiem – rīkos tematiskus seminārus.

Esiet saimnieki savam īpašumam – mēs palīdzēsim!


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.