Pildot savus darba pienākumus, var tikt apdraudēta pat dzīvība 

Publicēts: 09.01.2015

Pildot savus darba pienākumus, SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) darbiniekiem gadās nokļūt neapskaužamās un dažkārt pat dzīvībai bīstamās situācijās. Pēdējais šāds precedents piedzīvots šā gada 6. janvārī, kad JNĪP Avārijas dienesta brigāde ieradās kādā dzīvoklī 4. līnijā, no kura iedzīvotājiem bija saņemts izsaukums par aizdambējušos kanalizāciju.

Saņemot izsaukumu no kāda dzīvokļa 4. līnijā, Avārijas dienesta brigāde – Kaspars Čamanis, Sergejs Pervušins un Tālis Eihols – devās uz norādīto adresi, lai dzīvoklī novērstu avārijas situāciju – tur iedzīvotāju vainas dēļ bija aizdambējusies kanalizācija. Dzīvokļa durvis atvēra vīrietis, Avārijas dienesta brigādi aicinot iekšā, taču, uzsākot darbu, meistarus sagaidīja nepatīkams pārsteigums: tur dzīvojošā sieviete, iespējams, būdama reibumā, darbiniekiem tuvojās ar pret viņiem vērstu ieroci, pavēlot nekavējoties doties prom, pretējā gadījumā draudot visus nošaut.

Šajā bīstamajā situācijā meistari neapjuka – lai izvairītos no dzīvības apdraudējuma, viņi ar veiklu manevru ieroci izsita sievietei no rokām, ierobežoja viņas kustības un nekavējoties par situāciju ziņoja Valsts policijai. Ierodoties policijai, tika noskaidrots, ka sieviete draudējusi ar pneimatisko pistoli, un tikai JNĪP Avārijas dienesta darbinieku nosvērtā un precīzā rīcība ļāva izvairīties no nepatīkama un, iespējams, pat letāla iznākuma.

Uzņēmums uzteic gan Avārijas dienesta darbiniekus, gan citus uzņēmumā strādājošos, kuru darba ikdiena, veicot savus pienākumus, kā izrādās, saistīta ar paaugstinātu risku, par spēju neapjukt šādos un līdzīgos kritiskos gadījumos. Viena lieta ir, ja apdraudējumu rada avārijas situācijas kādā īpašumā, kuras darbinieki devušies novērst un ir sagatavojušies veikt nepieciešamos drošības pasākumus, taču pavisam kas cits, ja dzīvība tiek apdraudēta negaidīti, cilvēka vai dzīvnieka neadekvātas rīcības dēļ.

Atgriezties atpakaļ
© SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"