Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Par zemes nomas parāda rēķiniem 

Publicēts: 04.01.2016

Rēķina izsūtīšana par zemes nomas parādu samaksu ir likumīga, taču dzīvokļu īpašnieki aicināti pārliecināties, vai aprēķinātā summa ir adekvāta.

Decembra beigās vairāku daudzdzīvokļu māju Meiju ceļā dzīvokļu īpašnieki savās pastkastītēs saņēmuši rēķinu par zemes nomas parāda samaksu. Pārvaldnieks SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) vērš uzmanību uz to, ka rēķinu sagatavojis un izsūtījis zemes īpašnieks – AS «Reversed» –, nevis JNĪP, tādējādi arī par visiem jautājumiem saistībā ar aprēķināto maksu par zemes nomu jāvēršas pie konkrētā uzņēmuma.

JNĪP atgādina: Dzīvokļa īpašuma likums nosaka, ka dzīvokļa īpašnieka pienākums ir maksāt nomas maksu par zemes lietošanu tās īpašniekam, savukārt Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā ir noteikts, ka līguma par piesaistītā zemesgabala lietošanu slēgšana ar zemesgabala īpašnieku ir viena no obligātajām pārvaldīšanas darbībām. Tādējādi zemes nomas līguma noslēgšana ir abpusējs dzīvokļa īpašnieka un zemes īpašnieka pienākums – tieši viņi, savstarpēji vienojoties, lemj, uz kādiem noteikumiem zemes nomas līgums slēdzams.

Savā pastkastītē saņemot rēķinu, kas dzīvokļu īpašniekiem izrakstīts par funkcionāli nepieciešamā zemes gabala nomas maksas samaksu, vairāki iedzīvotāji ar pretenzijām un jautājumiem vērsušies pie JNĪP, taču jāuzsver, ka šajā gadījumā, pie dzīvokļu īpašniekiem vēršoties pa tiešo, nevis ar starpnieka palīdzību, zemes īpašnieks – AS «Reversed» – rīkojies atbilstoši normatīvajiem aktiem, kā to paredz likumdošana.

Jāuzsver, ka minētais rēķins, kas izsūtīts vairāku Meiju ceļa māju dzīvokļu īpašniekiem, aptver zemes nomas maksas parādu par laika periodu no 2008. gada 1. janvāra līdz 2009. gada 31. decembrim. Dzīvokļa īpašniekiem jāņem vērā, ka zemes nomas maksas apmēru dažādos laika periodos regulē likums, tāpat likums paredz, ka dzīvokļa īpašniekam ir tiesības zināt kā aprēķināta zemes nomas maksas par konkrētu laika periodu un kas to veido (kādā veidā tiek noteikta zemesgabala platība un zemes nomas maksa, kāda ir zemes kadastrālā vērtība, kas to veido, kā tiek noteikti procenti gadā no zemes kadastrālās vērtības).

Tādējādi, ja dzīvokļu īpašniekiem, kuri saņēmuši rēķinu par zemes nomas maksu, rodas bažas par tajā aprēķinātās summas atbilstību vai citi jautājumi saistībā ar zemes nomas maksu, JNĪP pirms norēķina veikšanas rosina pa tiešo vērsties pie zemes īpašnieka, lūdzot pamatot izrakstītā rēķina aprēķina principus. Rēķinam jāatbilst likuma “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privātizāciju” pārejas noteikumiem.

Jāatgādina, ka JNĪP ir pārvaldnieks vairāk nekā 400 daudzdzīvokļu mājām Jelgavā, un 85 no pārvaldīšanā esošajām mājām atrodas uz citai personai piederošas zemes.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.