Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Jelgavas valstspilsētā mainīsies maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu 

Publicēts: 08.12.2022

Saistībā ar dabas resursu nodokļa (DRN) likmes pieaugumu, no 2023. gada 1. janvāra Jelgavas valstspilsētā mainīsies maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.
 
Pilnsabiedrības “JKP” pārstāvji skaidro: pirms trīs gadiem valstī veikti grozījumi DRN likumā, kas no 2020. līdz 2023. gadam paredz DRN pakāpenisku paaugstināšanu, šādā veidā nodrošinot virkni Eiropas Savienības un Latvijas kopīgo zaļo mērķu sasniegšanu – ierobežot vides piesārņošanu, veicināt aprites ekonomiku un dabas resursu ekonomiski efektīvu izmantošanu.
 
Likumā noteiktajā kārtībā, 2023. gadā DRN likme par sadzīves atkritumu apglabāšanu pieaugs no 80 eiro līdz 95 eiro par tonnu. “Vairāk nekā puse atkritumu apsaimniekošanas tarifa veido izdevumi par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā. Tie savukārt sastāv no dabas resursu nodokļa, kam valstī ir vienota likme un izmaksām konkrētajā poligonā, kas pieņem atkritumus. Šogad tarifa izmaiņas notiek tikai saistībā ar DRN pieaugumu. Sadārdzinoties maksai par sadzīves atkritumu apglabāšanu, secīgi no 80.60 eiro līdz 87.58 eiro par tonnu, pieaug maksa arī par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā “Brakšķi”, tādēļ par attiecīgā sadārdzinājuma tiesu esam spiesti veikt izmaiņas arī atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu cenās,” skaidro pilnsabiedrības “JKP” pārstāvji.
 
Poligona tarifs tiek izteikts maksā par tonnu, bet pašvaldība mājsaimniecību radītos atkritumus mēra kubikmetros. Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu līdzšinējo 26.06 eiro (summa ar PVN) vietā no 1. janvāra būs jāmaksā 27.33 eiro (summa ar PVN) par kubikmetru atkritumu. Izmaksu pieaugums, atkarībā no konteinera tilpuma, variēs no 0.16 centiem par 120 litru konteinera izvešanu līdz 1.41 eiro par 1100 litru konteinera izvešanu. Vairāk informācijas – infografikā vai mājaslapā www.atkritumijkp.lv.

Jāpiebilst, ka valstī DRN likme ir sava veida instruments, kā veicināt atkritumu šķirošanu: jo lielāks nešķiroto atkritumu apjoms, jo vairāk atkritumu nonāk poligonā, jo dārgāk par tiem turpmāk jāmaksā. “Nevaram ietekmēt likmes pieaugumu, taču varam ieteikt iedzīvotājiem, kā samazināt atkritumu apjomu un līdz ar to arī izmaksas – teju vienīgais un vieglākais veids aizvien ir kvalitatīva atkritumu šķirošana. Tas paver iespējas samazināt sadzīves atkritumu apjomu sākotnēji savā mājsaimniecībā, bet, ja cilvēki to praktizēs pareizi un vairumā, tad – samazināt arī atkritumu poligonā apglabājamo atkritumu apjomu,” vērtē pilnsabiedrības “JKP” pārstāvji.
 
Informācija sagatavota
Pilnsabiedrība "JKP"

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.