Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Drošība pirmajā vietā - daudzdzīvoklu māju gāzesvadu sistēmām obligāti jābūt ar aizsargzemējumu 

Publicēts: 04.10.2022

Pēdējā laikā AS “Gaso” veicot iekšējo gāzesvadu sistēmu pārbaudes daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām, konstatē, ka gāzes vadam nav atbilstoša aizsargzemējuma.
 
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem (2017. gada 7.februāra  Ministru kabineta noteikumi Nr.78 “Dabasgāzes tirdzniecības un lietošanas noteikumi” 22.punkts)  par dzīvojamās mājas koplietošanas telpās un citās kopīpašumā esošajās telpās izvietoto dabasgāzes iekšējo gāzesvadu sistēmu tehnisko stāvokli, dzīvojamās mājas koplietošanas telpās ievadīto dabasgāzes inženierkomunikāciju ievadu noblīvējuma stāvokli, kā arī par pagrabu vēdināšanu un ventilācijas sistēmu un dūmkanālu tehniskā stāvokļa atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām prasībām ir atbildīgs dzīvojamās mājas  īpašnieks vai tiesiskais valdītājs. Tātad, tā ir pašu drošība, atbildība un finansējums, lai iekšējo gāzesvadu sistēmas būtu atbilstošas un drošas.
Lai izlīdzinātu elektrisko potenciālu starp gāzesvadu, citiem ēkas inženiertīkliem un metāla konstrukcijām, nepieciešams gāzesvadu pievienot pie ēkas potenciālu izlīdzināšanas sistēmas - elektrības nullvada, aizsargzemējuma sistēmas. (LVS 419:2020 “Iekšējie gāzesvadi. Ierīkošana.” 6.9.punkts “Zemējuma kontūra vai zemējumvada nepārtrauktības pretestībām jābūt atbilstošām 2016. gada 19. aprīļa Ministru kabineta noteikumiem NR.238 “Ugunsdrošības noteikumi”).
 
Informējam!
 
Lai nodrošinātu drošu gāzesvadu ekspluatāciju daudzdzīvokļu dzīvojamajās ēkās, kurās konstatētas neatbilstības, tiks veikti nepieciešamie darbi, lai novērstu defektus (atbilstoši 2016. gada 19. aprīļa Ministru kabineta noteikumiem Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi”, 6.pielikums.).
 
Kā jau, drošības gadījumos, veicamie pasākumi ir obligāti un pašu iedzīvotāju interesēs.
 
Esiet saimnieki saviem īpašumiem, mēs palīdzēsim!

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.