Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Iespēja saņemt mājokļa pabalstu 

Publicēts: 02.08.2022

Lai saņemtu mājokļa pabalstu, ir nepieciešams izvērtēt mājsaimniecības materiālos resursus, tas nozīmē, ka vienai personai no mājsaimniecības jāvēršas Jelgavas sociālo lietu pārvaldē pēc iepriekšējā pieraksta un jāiesniedz iesniegums, kuru parakstījušas visas mājsaimniecībā esošās pilngadīgās personas.
 
Kopā ar iesniegumu jāiesniedz dokumenti par ienākumiem par pilniem pēdējiem trijiem mēnešiem (izdrukas no kredītiestāžu kontiem) un ar mājokļa lietošanu saistītais pēdējais aktuālais rēķins par:
  • dzīvojamās telpas lietošanu (īres maksa, obligāti veicamās pārvaldīšanas darbības);
  • pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu (siltumenerģija apkures un karstā ūdens nodrošināšanai, elektroenerģija, ūdens, dabasgāze, kanalizācijas vai asenizācijas nodrošināšana, sadzīves atkritumu apsaimniekošana);
  • pakalpojumiem, kas saistīti ar telekomunikācijām un internetu;
  • ūdensskaitītāju uzstādīšanu un verifikāciju.
Personai darbspējīgā vecumā (no 15 - 64,3 gadu vecumam), kura nestrādā, ir pienākums reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā un pildīt noteiktos pienākumus, izņemot gadījumu, kad persona ir:
  1. ar invaliditāti, vecuma pensijas saņēmējs vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējs valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamajā vecumā;
  2. sieviete grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laikā, viens no bērna vecākiem bērna kopšanas periodā vai cita persona mājsaimniecībā, kura nodrošina pirmsskolas vecuma bērna kopšanu, aprūpi, pieskatīšanu, ja to objektīvu apstākļu dēļ nav iespējams nodrošināt citādā veidā;
  3. viens no bērna ar invaliditāti vecākiem, ja bērns nesaņem piemērotus aprūpes pakalpojumus;
  4. vecumā no 15 gadiem, kura iegūst izglītību klātienē pamatizglītības, vispārējās vidējās vai profesionālās vidējās izglītības iestādē vai ir pilna laika studējošais augstākās izglītības iestādē. 
Mājokļa pabalstu piešķir, izvērtējot materiālo situāciju:
  1. uz trim kalendāra mēnešiem, ja mājsaimniecībā ir vismaz viena persona darbspējīgā vecumā;
  2. uz sešiem kalendāra mēnešiem, ja mājsaimniecībā nav nevienas personas darbspējīgā vecumā.
Mājokļa pabalsta apmēru aprēķina kā starpību starp garantētā minimālā ienākuma sliekšņa summu mājsaimniecībai, faktiskajiem izdevumiem un mājsaimniecības kopējiem ienākumiem.
 
Lai pierakstītos uz pieņemšanu vai konsultāciju Jelgavas sociālo lietu pārvaldē un saņemtu sīkāku informāciju par pabalstu saņemšanas iespējām, var zvanīt pa tālruni 63048914, 63007224.
 
Informācija sagatavota Jelgavas sociālo lietu pārvaldē
 

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.