Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Aicinām māju dzīvokļu īpašniekus lemt par apkures sistēmas hidrauliskajām pārbaudēm 

Publicēts: 24.08.2022

Šobrīd ļoti aktuāla ir energoresursu taupība. Pastāv lietas, kuras mēs nevaram ietekmēt, bet tam, lai apkures sistēmā tehniski viss būtu drošs un nebūtu negaidīti pārsteigumi, mēs varam sagatavoties.

Pirms apkures sezonas sākšanās, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem jāpieņem lēmums par nepieciešamību veikt sistēmai  pārbaudi un noteikt vai nepieciešams veikt remontdarbus. Kad tas paveikts, par konkrētu pārbaužu norises laiku atbilstoši izstrādātajam grafikam, katras mājas iedzīvotāji tiks informēti.
 
Nepieciešamību veikt šo pārbaudi daudzdzīvokļu dzīvojamos namos paredz Ministru kabineta noteikumi Nr.876 "Siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumi".
SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) uzsver, ka cauruļvadu pārbaudes laikā sistēmā tiks paaugstināts spiediens, un iedzīvotāji lūgti avārijas gadījumā nodrošināt piekļuvi apkures sistēmai dzīvokļos. Spiediens cauruļvados tiek paaugstināts līdz sešiem bāriem – jo augstāks nams, jo spiediens būs lielāks. Paaugstināts spiediens sistēmā tiek uzturēts vismaz 24 stundas. Gadījumā, ja tas sistēmā ir būtiski samazinājies, tiek meklētas noplūdes vietas. Sistēmu uzpildei pieslēdz atkārtoti, un vēlreiz tiek pārbaudīta visa sistēma, apsekojot stāvvadus, atzarus, gulvadus utt. Ja spiediens saglabājas, sistēma ir gatava ziemas sezonai, ja nē – sadarbībā ar dzīvokļu īpašniekiem tiek veikti nepieciešamie remontdarbi.
 
Aicinām dzīvokļu īpašniekus domāt par sildķermeņu maiņu savlaicīgi, un izdarīt to, pirms mājā ir veikta hidrauliskā pārbaude un pieslēgta apkure.
 
Priecājamies par mūsu apsaimniekotajām mājām, kas jau pieņēmušas lēmumus par hidrauliskajām pārbaudēm un izdarījušas pamatlietas lielākai drošībai, lai aukstajā laikā apkures sistēma darbotos, nerastos atslēgumi un neparedzētas izmaksas.
 
Esiet saimnieki savam īpašumam – mēs palīdzēsim!

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.