Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Atbildība un ugunsdrošība 

Publicēts: 09.05.2022

SIA ”Jelgavas nekustāmā īpašumu pārvalde” atgādina, ka ugunsdrošības noteikumu ievērošana īpaši svarīga ir daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās, jo neuzmanīga rīcība ar uguni apdraud ne tikai dzīvokļa īpašnieku, bet daudzus mājas iedzīvotājus. Pēc uzņēmuma novērojumiem, galvenie ugunsdrošības noteikumu pārkāpumi saistīti ar smēķēšanu neatļautās vietās un atklātas uguns izmantošanu. Ir konstatēti gadījumi, kad daudzīvokļu ēku balkonos tiek kurināti grili.

No 2020. gada 1. janvāra katrā dzīvoklī obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoram. Par nelielu samaksu dūmu detektorus piedāvā daudzos plaša patēriņa preču veikalos, lietošanas instrukcijā ražotājs visbiežāk norāda arī ieteicamās uzstādīšanas vietas un ideālajā gadījumā uzstādīšana būtu veicama katrā telpā, kur potenciāli iespējama ugunsgrēka izcelšanās.
 
Labas attiecības ar kaimiņiem ir nepārvērtējamas. Viens no sāpīgākajiem jautājumiem ir smēķēšana vietās, kur tiek pārkāptas citu personu tiesības uz veselību un dzīvošanu tīrā, labvēlīgā, ar smēķēšanas dūmiem nepiesārņotā vidē. Ik pa laikam saņemam sūdzības par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem pilsētā, tostarp par smēķēšanu uz lodžijām un balkoniem, kāpņu telpās un izsmēķu neapdomīgu izmešanu.
 
Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likuma 10. pants paredz smēķēšanas ierobežojumus. Atbilstoši tiem ir aizliegts smēķēt uz daudzdzīvokļu dzīvojamo māju balkoniem un lodžijām, ja kāds no mājas iedzīvotājiem pret to pamatoti iebilst. Latvijas Republikas Satversme paredz, ka valsts aizsargā cilvēku veselību (111. pants) un ikvienam ir tiesības dzīvot labvēlīgā vidē (115. pants). Satversmes 93. pants nosaka: „Ikviena tiesības uz dzīvību aizsargā likums”.
 
Smēķējot uz balkoniem, lodžijām, arī tikai atverot logus, cigarešu dūmi nonāk līdz kaimiņu dzīvokļiem. Cienot kaimiņus un līdzcilvēkus aicinām smēķēt vietās, kur tas ir atļauts -  speciāli norādītās vietās vai ārpus mājas.
 
Ja citas personas smēķēšana Jums ir traucējoša, nepieciešams par to aizrādīt. Ja aizrādījumi netiek ņemti vērā un smēķēšana turpinās, persona var rakstīt iesniegumu pašvaldības policijai e-pastā [email protected], minot notikušā apstākļus un konkrētus traucējošās smēķēšanas laikus. Konstatējot sabiedriskās kārtības un Jelgavas valstspilsētas pašvaldības saistošo noteikumu neievērošanu, zvaniet Jelgavas pašvaldības policijas Operatīvās vadības nodaļai pa bezmaksas tālruņiem 63028550; 8550.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.