Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Informācija par grozījumiem likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" 

Publicēts: 21.06.2021

2020.gada 27.novembrī Saeimā pieņemti Grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", nosakot , ka no 2021.gada 1.jūlija tiek ieviestas minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI). Šie likuma grozījumi var ietekmēt dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopību izmaksas, kas saistītas ar mājas teritorijas un kopīpašuma telpu uzkopšanu.

Minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) ir obligāts maksājums, ko par katru personu jāveic vismaz no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Minimālais VSAOI objekts ceturksnī ir trīs Ministru kabineta (MK) noteiktās minimālās mēneša darba algas – 1500 eiro. Ja alga ir mazāka par MK noteikto minimālo algu 500 eiro mēnesī vai 1500 eiro ceturksnī, darba devējam par darba ņēmējiem jāmaksā minimālās VSAOI.


Minimālās VSAOI katrai konkrētai apdrošināmajai personai aprēķina valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). Lai noteiktu vai par konkrēto darba ņēmēju VSAOI ir veiktas minimālajā apmērā, VSAA summē visus darba ņēmēja ienākumus, kas nopelnīti strādājot pie visiem darba devējiem, kā arī pašnodarbinātā statusā deklarētos saimnieciskās darbības ienākumus. VSAA trīs mēnešu laikā pēc ceturkšņa beigām aprēķinās minimālās iemaksas, kas darba devējam būs jāpiemaksā līdz minimālajam obligāto iemaksu objektam.


VSAA informāciju par šīm summām sniegs valsts ieņēmumu dienestam (VID), un VID šo informāciju paziņos darba devējam.


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.