Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

JNĪP energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu programmā iesniedz vēl trīs daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, vairākas vēl sagatavošanas procesā 

Publicēts: 21.12.2020

Lai arī pieteikumu pieņemšana daudzdzīvokļu māju valsts atbalstītās energoefektivitātes paaugstināšanas programmā bija noslēgusies jau šī gada sākumā, izvērtējot dzīvokļu īpašnieku milzīgo interesi par programmu un finansēšanas iespējas, attīstības finanšu institūcija “Altum” izsludināja papildus pieteikumu iesniegšanu līdz šī gada 18. decembrim. SIA „Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) un Jelgavas daudzdzīvokļu māju īpašnieki izmantoja šo iespēju, un šobrīd programmā ir iesniegti vēl trīs objekti Jelgavā; Mātera iela 23-25, Katoļu iela 9 un Garozas iela 22. Jāpiezīmē, ka vēl vairākās daudzdzīvokļu mājās projektu dokumentācija ir sagatavošanas stadijā.

Mūsu pilsētā, izmantojot otrā perioda valsts atbalsta programmu, jau ir atjaunotas septiņas JNĪP pārvaldīšanā esošas daudzdzīvokļu ēkas, – Vīgriežu ielā 30, Lāčplēša ielā 17, 21 un 23, Dobeles ielā 10, Māras ielā 5 un Mātera ielā 22. Savukārt, veiksmīgas dzīvokļu īpašnieku un JNĪP sadarbības rezultātā līdz šim pilnībā atjaunotas 23 mājas.
 
“Tas, kas jāņem vērā daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem, izšķiroties  par labu savas mājas energoefektivitātes paaugstināšanai jeb atjaunošanai, ir vairāki ieguvumi. Pirmkārt, tā nav tikai maksas par patērēto siltumu samazināšanās  pēc mājas siltināšanas, bet arī iespēja regulēt mikroklimatu katrā dzīvoklī pēc dzīvokļu īpašnieka vēlmēm. Otrkārt, realizējot šo programmu, tiek atjaunotas gan ēkas nesošās un norobežojošās konstrukcijas, gan inženiersistēmas un ekspluatācijai svarīgas detaļas. Faktiski mājai tiek pagarināts kalpošanas laiks,” uz energoefektivitātes paaugstināšanas programmas pozitīvajiem aspektiem norāda JNĪP valdes loceklis Juris Vidžis. Jāatgādina, ka realizējot katru projektu “Altum” sedz līdz pat 50% no attiecināmajām izmaksām.
 
Tiem, kas vēlas pozitīvas pārmaiņas  realizējot šo programmu, jāņem vērā, ka visus lēmumus pieņem dzīvokļu īpašnieku kopība. Pozitīvu lēmumu var sasniegt lemjot vismaz 2/3 dzīvokļu īpašnieku. Svarīgi, ka energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošana paredzēta kā viena no būtiskākajām valsts prioritātēm nākamajā ES fondu plānošanas periodā – 2021.–2027. gadam. Līdz ar to, izšķiroša būs Jelgavas daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieku aktivitāte un lemtspēja, jo pieteikums atbalsta programmai jāiesniedz sadarbojoties ar savas mājas pārvaldnieku.
 
Salīdzinošu informāciju par apkures izmaksām siltinātām mājām, vidēji pilsētā un energoneefektīvākajām mājām apkures sezonās var iegūt JNĪP mājas lapā, www.nip.lv.
 
Jānorāda, ka mūsu pilsētā energoefektivitātes paaugstināšanas projekti jau vēsturiski ir bijuši veiksmīgi realizēti. Pirmā pieredze, sadarbojoties ar partnieriem no Vācijas, tika iegūta vēl tālajā 2003. gadā, bet valsts līmeņa atzinību kā “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2010” saņēma daudzdzīvokļu dzīvojamā māja K.Helmaņa ielā 3. Projektu realizēja SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde”, sadarbībā ar IWO (organizācija “Austrumeiropas Mājokļu iniciatīva”).
 
Programmai "Daudzdzīvokļu māju energoefektivitāte" no ERAF kopumā ir pieejami 156 miljoni eiro. Šobrīd būvdarbi sekmīgi noslēgušies vairāk nekā 250 mājās visā Latvijā, bet būvniecības procesā ir vēl vairāk nekā 50 nami. Pārējie projekti ir dažādās īstenošanas stadijās.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.