Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Dots starts jaunajai siltināšanas programmai; 20. aprīlī SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” organizē tematisko semināru 

Publicēts: 06.04.2016

20. aprīlī SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) iepazīstinās dzīvokļu īpašniekus  par iespējām startēt aktuālajā energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu programmā. Programmas noteikumi apstiprināti 15. martā, paredzot, ka energoefektivitātes paaugstināšanai dzīvojamās ēkās mūsu valstī līdz 2023. gadam būs pieejami 166,47 miljoni eiro.

JNĪP organizētais pirmais informatīvais seminārs notiks 20. aprīlī pulksten 18 Pulkveža Brieža ielā 26 ar mērķi dzīvokļu īpašniekiem sniegt detalizētu informāciju par iespējām īstenot mājas atjaunošanas projektus. Seminārā piedalīsies arī Ekonomikas ministrijas pārstāvji. Būtiski, ka pirmajā seminārs paredzēts tām dzīvokļu īpašnieku kontaktpersonām, kuru pārstāvētajās mājās jau ir pieņemts lēmums par dalību siltināšanas programmā un, iespējams, jau iepriekš sākts dokumentācijas sagatavošanas process, jo saistībā ar izmaiņām normatīvajos aktos jau izstrādātajos projektos būs nepieciešams veikt atsevišķas korekcijas, lai tie atbilstu jaunās programmas prasībām un izvirzītajiem kritērijiem. Pieteikumus aizdevuma, granta un garantijas saņemšanai «Altum» plāno sākt pieņemt jūlijā.

Ja dzīvokļu īpašnieki izrādīs interesi par mājas atjaunošanu, JNĪP turpinās organizēt seminārus – galvenā mērķgrupa ir JNĪP pārvaldīšanā esošo dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki, taču, ja interesei izrādīs arī citu daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki, arī viņi varēs piedalīties JNĪP organizētajos tematiskajos semināros. Arī par turpmākajām plānotajām aktivitātēm, tostarp semināru norises laiku, iedzīvotāji tiks informēti JNĪP mājas lapā.

Jāuzsver, ka “jaunajā” ēku energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu programmā iekļauti daudz striktāki kritēriji, tostarp atbalstu varēs saņemt, ja mājai plānotais siltumenerģijas patēriņš apkurei pēc energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanas nepārsniedz 90 kilovatstundas par kvadrātmetru gadā, turklāt ieguldījumiem jāatmaksājas 20 gadu laikā. Tas nozīmē, ka atbalstu varēs saņemt, ja mājas atjaunošanas projekts nodrošinās, ka 20 gadu laikā ieguvums no energoefektivitātes pasākumiem konkrētajā ēkā būs lielāks par šo pasākumu izmaksām.

Ja energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu projekta īstenošanai tiks piesaistīts komercbankas vai cita privātā investora finansējums, atbalsts būs 36 – 50 procentu apmērā no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām, savukārt gadījumos, kad komercbanka projekta īstenošanai aizdevumu neizsniegs, būs iespēja saņemt «Altum» aizdevumu 25 – 35 procentu apmērā ar samazinātu aizdevuma procentu likmi (2% + EURIBOR).

JNĪP dzīvokļu īpašniekus rosina izmantot jaunās siltināšanas programmas iespējas, jo, tai noslēdzoties, finansējumu šim mērķim vairs nebūs iespējams saņemt. Tāpat jāapzinās, ka ēkas atjaunošana nozīmē ne tikai iegūtu būtisku siltumenerģijas ietaupījumu, bet arī, nepārprotami, pagarinātu mājas dzīves ciklu. Izvērtējot kopējo situāciju Jelgavā, vairums daudzdzīvokļu ēku ir tehniski un vizuāli nolietojušās. Šo situāciju var mainīt, ēku kompleksi renovējot.

Jāpiebilst, ka līdz šim Jelgavā renovētas jau 18 JNĪP pārvaldīšanā esošās daudzdzīvokļu mājas. Arī šīs ēku energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu programmas ietvaros dzīvokļu īpašniekiem sniegsim nepieciešamo atbalstu un palīdzību, lai veiktu māju kompleksu atjaunošanu!

Pieteikšanās semināram par energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu programmu šeit www.jnip.lv/seminars

 


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.