Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Informēt par reāli dzīvojošo personu skaita izmaiņām mājoklī ir dzīvokļa īpašnieka pienākums 

Publicēts: 08.09.2015

Lai atbilstoši reālajai situācijai būtu iespējams aprēķināt un klientiem izrakstīt pakalpojumu rēķinus, SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) kā daudzu dzīvojamo māju pārvaldnieks dzīvokļu īpašniekus aicina izpildīt savu pienākumu, namu pārvaldniekam paziņojot par izmaiņām mājsaimniecībā reāli dzīvojošo personu skaitā. Tas jāizdara desmit dienu laikā, kopš notikušas izmaiņas.

Dzīvokļa īpašumā reģistrēto cilvēku skaita aktualizācija ir svarīga ne tikai tāpēc, lai būtu iespējams aprēķināt un izrakstīt korektu rēķinu par nodrošinātajiem komunālajiem pakalpojumiem atbilstoši reģistrēto dzīvojošo personu skaitam, bet arī tādēļ, ka tieši no kopējā iedzīvotāju skaita daudzdzīvokļu mājā atkarīgs tas, kādā apjomā pakalpojums tiek nodrošināts. Proti, sadzīves atkritumu konteineru skaits pie daudzdzīvokļu mājas un to izvešanas biežums tiek aprēķināts proporcionāli atkritumu apjomam, pieņemot, ka viens cilvēks gadā rada 1,5 kubikmetrus atkritumu. Ja patiesais atkritumu radītāju skaits mājā ir lielāks, nekā dzīvokļu īpašnieki paziņojuši nama pārvaldniekam, tas var radīt iedzīvotāju neapmierinātību par sniegtā pakalpojuma kvalitāti, jo reālais atkritumu apjoms pārsniedz prognozēto, kā rezultātā atkritumi netiek izvesti pietiekami bieži. Savukārt gadījumos, ja reālais iedzīvotāju skaits mājā ir mazāks, dzīvokļu īpašniekiem var nākties pārmaksāt par pakalpojumu.

Ikdienā JNĪP klientiem vairākkārt nākas skaidrot nepieciešamību aktualizēt informāciju par mājoklī dzīvojošo cilvēku skaitu, jo ir dzīvokļu īpašnieki, kuri vēršas ar pretenzijām par, viņuprāt, nekorekti izrakstīto rēķinu. Situācijas mēdz būt dažādas – piemēram, vienā gadījumā dzīvokļa īpašnieks pauž neapmierinātību par to, ka JNĪP rēķinā iekļāvis maksu par cilvēku, kurš konkrētā mājoklī nedzīvo mēnesi, citā gadījumā – ka maksa par atkritumu apsaimniekošanu tiek iekasēta par cilvēku, kurš jau vairākus gadus dzīvo citur.

Jāuzsver, ka situācijās, kad dzīvokļa īpašnieks nav izpildījis normatīvos aktos noteikto pienākumu informēt par dzīvojošo skaita izmaiņām, pārrēķins šādos gadījumos netiek veikts. Turklāt JNĪP atbilstoši likumam reizi gadā – februārī izsūtītajā rēķinā par janvāri – izsūta salīdzināšanas aktu jeb aktu par norēķinu savstarpējo salīdzināšanu, un, ja klientam ir pretenzijas par iepriekšējo periodu, tostarp par iedzīvotāju skaitu mājoklī, pie nama pārvaldnieka jāvēršas nekavējoties.

JNĪP vērš klientu uzmanību uz faktu, ka nama pārvaldniekam ir jāuztur dzīvokļu
īpašnieku reģistru, kurā norādīts dzīvojošo cilvēku skaits katrā īpašumā, tieši tādēļ dzīvokļu īpašnieku pienākums ir informēt nama pārvaldnieku par īpašumā reģistrētajām dzīvojošajām personām, kā arī aktualizēt informāciju desmit dienu laikā, kopš notikušas izmaiņas. Dzīvokļu īpašnieki aicināti būt godprātīgiem, nosaucot reālo iedzīvotāju skaitu mājoklī. Jāuzsver, ka nama pārvaldnieks jāinformē tieši par reāli dzīvojošo, nevis mājsaimniecībā deklarēto cilvēku skaitu – Dzīvesvietas deklarēšanas likuma mērķis ir panākt, lai ikviena persona būtu sasniedzama tiesiskajās attiecībās ar valsti un pašvaldību, bet dzīvesvietas deklarēšanas fakts pats par sevi nerada civiltiesiskas saistības.

Informēt par izmaiņām mājoklī dzīvojošo cilvēku skaitā var, vēršoties JNĪP Klientu daļā Pulkveža Brieža ielā 26 (pirmdienās no pulksten 8 līdz 19, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās no pulksten 8 līdz 17, piektdienās no pulksten 8 līdz 15). Lai izvairītos no pārpratumiem un iespējamām domstarpībām, datus par reģistrēto dzīvojošo skaitu mājsaimniecībā lūgums iesniegt rakstiski.

Dzīvokļu īpašnieki, esiet atbildīgi savā, savu kaimiņu, nama pārvaldnieka un komunālo pakalpojumu sniedzēju priekšā! Esiet saimnieki savam īpašumam – mēs palīdzēsim!

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.