Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Noslēdzas daudzdzīvokļu namu renovācijas pieteikumu pieņemšana; uz valsts atbalstu pretendē vēl 23 JNĪP pārvaldītās mājas 

Publicēts: 24.01.2020

Šomēnes noslēgusies pieteikumu pieņemšana daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmā. Tas nozīmē, ka attīstības finanšu institūcija „Altum” jaunus pieteikumus dalībai programmā šobrīd nepieņem – pateicoties dzīvokļu īpašnieku lielajai aktivitātei, lemjot par savas mājas renovāciju, šobrīd ir rezervēti visi programmā grantiem paredzētie līdzekļi. Šajā procesā aktīvi iesaistījušies arī jelgavnieki, un, ja viss noritēs, kā plānots, nākamo trīs gadu laikā pilsētā būs atjaunotas vēl 24 daudzdzīvokļu mājas, kuru pārvaldnieks ir SIA „Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP).

«Daudzdzīvokļu māju atjaunošanas procesā visā valstī ir noslēdzies nozīmīgs etaps, un tagad priekšā ir trīs gadi intensīva darba, lai visus projektus, kas veiksmīgi izturējuši „Altum” skrupulozo vērtējumu, realizētu dzīvē. 2023. gada 30. jūnijs ir termiņš, līdz kuram jābūt nosiltinātām visām daudzdzīvokļu mājām, kuras startē šajā energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmā, un mēs patiesi ceram, ka šajā laikā tiks realizēti arī visi Jelgavā plānotie siltināšanas darbi,” norāda JNĪP valdes loceklis Juris Vidžis, sakot paldies dzīvokļu īpašniekiem par izpratni, apņēmību un ieguldīto darbu dzīvojamā fonda saglabāšanā. Savukārt tie dzīvokļu īpašnieki, kuri vēl tikai domā par sava nama tehniskā stāvokļa un dzīves kvalitātes uzlabošanu, aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai par iespējām šim mērķim piesaistīt līdzekļus jau nākamajā ES fondu plānošanas periodā.
 
Patlaban renovācijas procesā Latvijā ir 80 daudzdzīvokļu mājas, būvniecības darbi pilnībā noslēgušies 155 namos, savukārt pārējie iesniegtie projekti ir dažādās projekta sagatavošanas stadijās. Jelgavā šobrīd būvdarbi notiek vienā JNĪP pārvaldītajā daudzdzīvokļu mājā – Māras ielā 5 –, septiņu namu tehniskā dokumentācija jau saskaņota attīstības finanšu institūcijā „Altum”, un tas nozīmē, ka var sākt būvdarbu iepirkuma procedūru, savukārt izvērtēšanai „Altum” iesniegta tehniskā dokumentācija vēl par 16 daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanu. Tādējādi, ja visi projekti tiks apstiprināti, pilsētā būs atjaunotas vēl 24 dzīvojamās mājas.
 
Jāatgādina, ka šajā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmā mūsu pilsētā jau ir atjaunotas piecas mūsu pārvaldīšanā esošas daudzdzīvokļu ēkas, – Vīgriežu ielā 30, Lāčplēša ielā 17, 21 un 23, kā arī Dobeles ielā 10. Savukārt kopumā veiksmīgas dzīvokļu īpašnieku un JNĪP sadarbības rezultātā līdz šim pilnībā renovētas 23 mājas.
 
«Pēdējā pusgada laikā bija vērojama paaugstināta iedzīvotāju interese atjaunot un siltināt savus mājokļus, un pēdējās nedēļās saņēmām rekordlielu pieteikumu skaitu, kas bija pat sešas reizes lielāks nekā programmas pirmajos gados. Tādējādi nepilnu četru gadu laikā iesniegtajiem māju atjaunošanas projektiem šobrīd ir rezervēti visi programmā grantiem paredzētie līdzekļi un jaunus pieteikumus „Altum” vairs nepieņem,” informē «Altum” Energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja Dina Kaupere, skaidrojot, ka šobrīd notiek iesniegto projektu izvērtēšana, grantu piešķiršana, tad projektu īstenotāji izvēlēsies piegādātājus, tajā skaitā būvniekus, un īstenos māju renovācijas darbus.
 
Ekonomikas ministrija jau norādījusi, ka energoefektivitātes pasākumu īstenošana, tostarp dzīvojamo māju renovācija, paredzēta kā viena no būtiskākajām ministrijas prioritātēm nākamajā ES fondu plānošanas periodā – 2021.–2027. gadam.
 
Jāatgādina, ka daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmu īsteno „Altum” ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Visaktīvāk programmā projektus mājokļu atjaunošanai ir iesnieguši Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji (369 projekti), kam seko daudzdzīvokļu namu iemītnieki Kurzemē (188), Vidzemē (124), Zemgalē (109) un Latgalē (31). Tādējādi visā Latvijā kopš programmas sākuma 2016. gada pavasarī ir iesniegts 821 projektu pieteikums par provizorisko summu 375 miljoni eiro.
 

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.