Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Veiksmīgi uzsākta dzīvokļu īpašnieku lēmumu pieņemšana virtuālajā vidē 

Publicēts: 22.01.2020

Lai gan iespēju pieņemt dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu elektroniskā veidā SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) saviem klientiem piedāvā tikai nepilnus četrus mēnešus, tā guvusi lielu atsaucību – šobrīd virtuālajā vidē jau pieņemti 12 lēmumi, bet vēl vairāku lēmumu pieņemšana ir procesā. JNĪP pateicas dzīvokļu īpašniekiem par uzdrīkstēšanos izmantot mūsdienīgas metodes, lemjot jautājumus par savu kopīpašumu, un aicina šo labo praksi pārņemt arī citus, tādējādi būtiski atvieglojot lēmumu pieņemšanas procesu. 

Dzīvokļu īpašnieku lēmumu pieņemšanu virtuālā vidē JNĪP izstrādāja un ieviesa pagājušā gada oktobrī, sniedzot iespēju ar kopīpašuma uzturēšanu saistītus jautājumus pieņemt virtuāli. Proti, JNĪP informatīvajā sistēmā ir izveidota īpaša sadaļa, kurā, pēc dzīvokļu īpašnieku, viņu kontaktpersonas vai mājas pārvaldnieka iniciatīvas, iespējams organizēt lēmuma pieņemšanu.

Līdz šim virtuāli jau pieņemti 12 lēmumi. Jautājumi, par kuriem konkrētas daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieki tika aicināti izteikt savu viedokli elektroniski, ir visdažādākie, piemēram, iedzīvotāji lēmuši par jumta seguma nomaiņu un nepieciešamību uz noteiktu periodu paaugstināt pārvaldīšanas maksu, lai segtu darbu izmaksas, šādā veidā dzīvokļu īpašnieki lēmuši arī par ventilācijas skursteņu remontu, devuši pārvaldniekam uzdevumu no mājas uzkrājumā esošajiem naudas līdzekļiem segt zemes nomas maksu.

«Izvērtējot jau pieņemtos lēmumus, varam secināt, ka šis process norit veiksmīgi, un interesi par to izrāda arvien vairāk mūsu klientu. JNĪP informatīvās sistēmas lietotāju skaits jau pārsniedz 70 procentus no visiem īpašnieku reģistrā reģistrētajiem dzīvokļu īpašniekiem, un tam ir tendence palielināties, tādējādi elektroniski iespējams sazināties ar lielāko daļu dzīvokļu īpašnieku, kas ir būtiski dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanā. Svarīgākais ir tas, ka tādējādi iespējams sasniegt arī tos dzīvokļu īpašniekus, kuri pastāvīgi neuzturas savā īpašumā vai pat dzīvo ārpus Latvijas. Citā gadījumā viņi nevarētu piedalīties lēmumu pieņemšanā, taču virtuālā vide šādu iespēju nodrošina, turklāt, kas būtiski, cilvēks to var darīt sev ērtā laikā un vietā, iedziļinoties apspriežamā jautājuma būtībā», vērtē JNĪP valdes loceklis Juris Vidžis.

Lēmuma pieņemšanas process elektroniski ir pavisam vienkāršs: visi tie mājas dzīvokļu īpašnieki, kuri reģistrējušies JNĪP informatīvajā sistēmā, savā e-pastā saņems uzaicinājumu piedalīties konkrēta lēmuma pieņemšanā. Papildus tam sistēmā būs redzami katras mājas aktīvi apspriežamie lēmumi ar aicinājumu dzīvokļu īpašniekiem tajos piedalīties – katrai mājai var būt aktīvi vairāki vienlaicīgi apspriežami lēmumi. Būtiski, ka, jautājumu izlemjot elektroniski, balsojums tiek saņemts momentā, turklāt tādā veidā tiek samazināts papīra izdruku skaits.

Jāuzsver, ka lēmumu pieņemšana elektroniski neizslēdz iepriekšējo lēmumu pieņemšanas veidu. Tie dzīvokļu īpašnieki, kuri nebūs iepazinušies ar piedāvāto lēmuma projektu elektroniski, informāciju arī turpmāk saņems savā pastkastītē papīra formātā.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.