Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Pateicoties JNĪP iniciatīvai, izdodas iekustināt ieilgušo zemes nomas līguma jautājumu 

Publicēts: 16.06.2015

Patiecoties SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) izrādītajai iniciatīvai, izdevies rast risinājumu ieilgušajai problēmsituācijai saistībā ar dalīto īpašumu – par zemes nomas līguma noslēgšanu starp zemes īpašnieku un vairāku daudzdzīvokļu māju Meiju ceļā dzīvokļu īpašniekiem. Namu pārvaldnieks abas puses aicināja uz sarunu, un, tiekoties klātienē, beidzot izdevies vienoties par zemes nomas līguma noslēgšanu.

JNĪP jau vairākkārt dzīvokļu īpašniekiem nācies skaidrot, ka zemes nomas līguma noslēgšana ir viena no obligātajām pārvaldīšanas darbībām, taču zemes nomas līguma slēgšana ir zemes īpašnieka un dzīvojamās mājas īpašnieka atbildība – pārvaldnieks ir tiesīgs risināt šo jautājumu dzīvokļu īpašnieku vārdā, ja tam ir dotas attiecīgas pilnvaras.

Šo apstākli ignorēja arī zemes īpašnieks, kuram pieder zeme zem vairākām daudzdzīvokļu mājām Meiju ceļā. Proti, viņš līdz šim nebija izrādījis interesi un vēlmi tikties ar dzīvokļu īpašniekiem, lai pārrunātu situāciju un vienotos par zemes nomu, un šāda rīcība – nevēlēšanās tikties ar tiem, kuriem reāli ir jāslēdz līgums par zemes nomu – arī radīja vislielāko dzīvokļu īpašnieku neizpratni. Tā vietā zemes īpašnieks uzreiz vērsās ar prasību tiesā, taču prasība aplami tika celta pret pārvaldnieku, nevis dzīvokļu īpašniekiem, tādējādi jautājums par zemes nomu bija nonācis strupceļā. JNĪP kā namu pārvaldnieks jautājumu par zemes nomu aicināja risināt konstruktīva dialoga veidā, un, cenšoties rast izeju šai konfliktsituācijai, JNĪP nāca klajā ar ierosinājumu abām iesaistītajām pusēm tomēr tikties. Tikšanās, klātesot JNĪP, Jelgavas domes, zemes īpašnieka pārstāvjiem un dzīvojamo māju pilnvarotajām personām, notika jūnija sākumā.

Sarunu ceļā ne tikai panākta konceptuāla vienošanās starp zemes īpašnieku un dzīvokļu īpašniekiem par zemes nomas līguma noslēgšanu, bet arī aktualizēts jautājums par iekšpagalmu sakārtošanu – zemes īpašnieks pauda pārliecību, ka, noslēdzot nomas līgumu, iespējams vienoties arī par teritorijas labiekārtošanu.

Jāatgādina, ka saskaņā ar likumu zemes nomas maksu nosaka, pusēm rakstveidā vienojoties. Ja puses nevar vienoties, zemes nomas maksa nosakāma seši procenti gadā no zemes kadastrālās vērtības. Ja daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki vai viņu pilnvarotā persona nepanāk vienošanos par zemes nomas līguma noslēgšanu, zemes īpašniekiem ir tiesības vērsties tiesā. Vienlaicīgi gan jāņem vērā, ka, lietai nonākot tiesā, dzīvokļu īpašniekiem jārēķinās ar papildu izdevumiem, ja tiesa lems par labu zemes īpašniekam.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.