Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

JNĪP konferencē par energoefektivitāti ilgtspējīgai nākotnei atklāj savu pieredzi 

Publicēts: 11.06.2019

Jūnija sākumā Rīgā aizvadīta laikraksta «Dienas Bizness» organizētā konference «Energoefektivitāte ilgtspējīgai nākotnei», un tajā diskusijās paust daudzdzīvokļu namu pārvaldītāju viedokli tika uzaicināta Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde (JNĪP), kas kopā ar jomas profesionāļiem diskutēja par aktuālo energoefektivitātes nozarē.

Cīņa pret klimata pārmaiņām ar katru gadu kļūst aizvien aktīvāka, tiek pielikts ne mazums pūļu, un Latvija ir viena no dalībvalstīm, kura ir apņēmusies ieviest energoefektivitāti veicinošus pasākumus kā risinājumu CO2 izmešu samazināšanai, konferences aktualitāti pamato tās organizatori, norādot, ka šo energoefektivitātes mērķu sasniegšanai jau vairākus gadus Latvijā ir ieviests Energoefektivitātes likums, kurš pienākumu veikt dažādus pasākumus energoefektivitātes palielināšanai uzliek visiem lielajiem elektroenerģijas ražotājiem, piegādātājiem un patērētājiem.
 
Konferences galvenais mērķis – noskaidrot šā brīža situāciju 2020. gada mērķu sasniegšanā un turpmāk, sasniegto un vēl sasniedzamo Energoefektivitātes likuma izpildes ietvaros, kā arī uzņēmēju un sabiedrības gatavību izmantot iespējas un tehnoloģijas mērķu sasniegšanā.
 
Novērtējot JNĪP ilggadējo pozitīvo pieredzi ēku energoefektivitātes paaugstināšanas procesā, uzstāties konferencē tika aicināts arī JNĪP pārstāvis, un uzņēmuma tehniskais direktors Oļegs Kukuts iepazīstināja ar prezentāciju «Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšana – dzīvokļu īpašnieku ilgtspējīgs lēmums», klātesošajiem atklājot JNĪP pieredzi ēku atjaunošanas procesā Jelgavā, sadarbību ar dzīvokļu īpašniekiem, lielākajiem izaicinājumiem un pozitīvajiem piemēriem, kas augstu novērtēti ne vien pilsētas, bet visas Latvijas mērogā.
 
Jāatgādina, ka desmit gadu laikā Jelgavā nosiltinātas 22 daudzdzīvokļu mājas, kuru pārvaldnieks ir JNĪP, un vairākas no tām ieguvušas godalgotas vietas arī ikgadējā konkursā «Energoefektīvākā ēka Latvijā». Turklāt neatsveramu pieredzi daudzdzīvokļu māju siltināšanā JNĪP speciālisti guvuši, sadarbojoties ar kolēģiem Vācijā, kas padziļināti ļāvis izprast specifiskas nianses, kuras ir būtiskas kvalitatīva renovācijas procesa nodrošināšanā un ilgtspējībā.
 
Tāpat konferencē nozares profesionāļi centās rast atbildi uz jautājumu, kāpēc uzņēmumi izturas piesardzīgi pret energoefektivitāti, tika iztirzāts Energoefektivitātes likums un aplūkots Eiropas Savienības Energoefektivitātes direktīvas ieviešanas process, tās mērķa sasniegšanas temps un prognozes pēc 2020. gada, diskutēts par energoefektivitātes pasākumiem industriālajā rūpniecībā, pieredzes projektiem, pašvaldību izvirzītajiem mērķiem un iespējām tos sasniegt, sadarbību starp valsts institūcijām un privāto sektoru, kā arī viedajiem risinājumiem ēku energoefektivitātes paaugstināšanai.
 
Sīkāka informācija par aizvadīto konferenci pieejama organizatoru mājaslapā www.db.lv.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.