SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» 16. jūnijā uzsāk apkures sistēmas hidrauliskās pārbaudes 

Publicēts: 15.06.2015

Lai pārliecinātos par daudzdzīvokļu māju apkures sistēmas gatavību jaunajai apkures sezonai, SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) 2015. gada 16. jūnijā uzsāk apkures sistēmas hidrauliskās pārbaudes. Cauruļvadu pārbaudes laikā sistēmā tiks paaugstināts spiediens, un iedzīvotāji lūgti nodrošināt piekļuvi apkures sistēmai dzīvokļos avārijas gadījumā.

Hidrauliskās pārbaudes JNĪP apsaimniekošanā esošajās mājās tiks veiktas saskaņā ar izstrādāto grafiku – tas pieejams JNĪP izveidotajā informatīvajā sistēmā (www.jnip.lv). Ar to var iepazīties mūsu klienti, kuri ir reģistrētie lietotāji, un par konkrētu pārbaužu norises laiku secīgi tiks informēti arī katras mājas iedzīvotāji.
 
Pārbaudes darbadienās tiks veiktas pēc pulksten 17 un brīvdienās pēc pulksten 9, kad lielākā daļa dzīvokļu īpašnieku ir mājās. Tas ir būtiski fiksēto defektu novēršanai gadījumos, kad «vājā» apkures sistēmas vieta atklājas kādā dzīvoklī. JNĪP uzsver: cauruļvadu pārbaudes laikā sistēmā tiks paaugstināts spiediens, un iedzīvotāji lūgti nodrošināt piekļuvi apkures sistēmai dzīvokļos avārijas gadījumā. Proti, pievienojot pārvietojamo sūkni apkures sistēmai, spiediens cauruļvados tiek paaugstināts līdz sešiem bāriem – jo augstāks nams, jo spiediens būs lielāks. Paaugstināts spiediens sistēmā tiek uzturēts vismaz uz 24 stundām – gadījumā, ja tas sistēmā ir būtiski samazinājies, tiek meklētas noplūdes vietas, tas ir, sistēmu uzpildei pieslēdz atkārtoti, un vēlreiz tiek pārbaudīta visa sistēma, apsekojot stāvvadus, atzarus, guļvadus utt. Ja spiediens saglabājas, sistēma ir gatava ziemas sezonai, ja ne – sadarbībā ar dzīvokļu īpašniekiem tiek veikti nepieciešamie remontdarbi.

Pārbaužu mērķis ir gūt pārliecību, ka apkures sistēma ziemā būs droša ekspluatācijā, un īpaši svarīgi tas ir situācijās, kad apkures sistēma daudzdzīvokļu mājā ir nolietojusies. Profilaktiskas hidrauliskās pārbaudes ļauj savlaicīgi noteikt sistēmas esošos un iespējamos defektus, tādējādi ļaujot izvairīties no avārijas situācijām apkures sezonas laikā. Tas nodrošina kvalitatīvāku šī dārgā pakalpojuma izmantošanu un iespēju ietaupīt līdzekļus, līdz minimumam samazinot iespējamo cauruļvadu plīsumu jebkurā diennakts laikā.

Nepieciešamību veikt apkures sistēmas hidraulisko pārbaudi daudzdzīvokļu dzīvojamos namos paredz Ministru kabineta noteikumi Nr.907 «Dzīvojamās mājas, tajā esošo iekārtu un komunikāciju apsekošanas, tehniskās apkopes un kārtējā remonta noteikumi».

Izturieties atbildīgi pret apkures sistēmas pārbaudēm!

Atgriezties atpakaļ
© SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"