Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Esiet uzmanīgi, balkoni ir nolietojušies! 

Publicēts: 28.01.2019

Šodien, 28.janvārī, vienā no daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām ir atdalījusies balkona norobežojošā konstrukcija. Balkona plātne ir palikusi neskarta. SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” ir norobežojis bīstamo teritoriju un informējis dzīvokļa iedzīvotājus par aizliegumu lietot šo balkonu.

Jau kopš 2013.gada, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldnieks SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) velta uzmanību māju balkonu un lodžiju tehniskajam stāvoklim, tāpēc tiek veiktas to apsekošanas. Pēc apsekošanām var secināt, ka liela daļa māju balkonu ir kļuvušas bīstamas ekspluatācijai. JNĪP šo māju dzīvokļu īpašniekiem ir piedāvājis pieņemt lēmumu par nepieciešamajiem remontdarbiem.


Šodien, 28.janvārī, vienā no daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām ir atdalījusies balkona norobežojošā konstrukcija. Balkona plātne ir palikusi neskarta. JNĪP ir norobežojis bīstamo teritoriju un informējis dzīvokļa iedzīvotājus par aizliegumu lietot šo balkonu.


Dzīvokļu īpašniekiem iesakām nekavēties ar nepieciešamajiem balkonu un lodžiju remontdarbiem un parūpēties par to tehnisko stāvokli, pirms situācija kļūst bīstama. Lai to paveiktu, nepieciešams veikt konstrukciju tehnisko apsekošanu. Savlaicīgi veicot nepieciešamos remontdarbus, iespējams ietaupīt līdzekļus, kā arī uzlabot mājas tehnisko stāvokli un nodrošināt iedzīvotāju drošību. Vairāku māju dzīvokļu īpašnieki ir pieņēmuši lēmumus un ir veikti balkonu un lodžiju atjaunošanas darbi. Savukārt, vienas mājas apsekošanā tika konstatēts, ka visi tās  balkoni ir kritiskā stāvoklī. Tie ir demontēti un to vietā uzstādītas “franču tipa” aizsargmargas. Pārvaldnieks aicina dzīvokļu īpašniekus atkārtoti pieņemt lēmumu par balkonu un lodžiju tehniskās apsekošanas veikšanu.


Nereti arī iedzīvotāji paši veicina balkona tehniskā stāvokļa pasliktināšanos. JNĪP atgādina, ka uz balkoniem un lodžijām aizliegts novietot smagus priekšmetus un balkona dzelzsbetona pamatnes nedrīkst apklāt ar materiālu, kas veicina mitruma uzkrāšanos. Kā arī aizliegts turēt uz tā jebkādus priekšmetus, kas aizkavē ūdens novadi, piemēram, puķu kastes. Rezultātā tiek bojāta balkona konstrukcija un veidojas metāla daļu korozija.


JNĪP aicina dzīvokļu īpašniekus atbildīgi izturēties pret savu kopīpašumu, tostarp vizuāli novērtēt sava balkona vai lodžijas stāvokli. Ja esiet saskatījuši balkona vai lodžijas vizuālas konstrukciju izmaiņas, lūdzam informēt pārvaldnieku, lai veiktu tā pārbaudi.


Esiet saimnieki savam īpašumam – mēs palīdzēsim!


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.