Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Atskats uz dzīvokļu īpašnieku pilnvaroto personu kopsapulci 

Publicēts: 15.05.2015

6. maijā aizvadīta SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) pārvaldīto māju dzīvokļu īpašnieku pilnvaroto personu sanāksme. Tajā apspriesti šobrīd aktuālākie jautājumi, tostarp meklēti risinājumi, kā pēc iespējas vairāk dzīvokļu īpašnieku iesaistīt dzīvojamās mājas pārvaldīšanas procesā.

Pavasarī JNĪP uzsāka ikgadējās atskaites sapulces dzīvokļu īpašniekiem, un, izvērtējot to apmeklējumu, jāatzīst, ka tas bijis tikai 10 procenti – tas ir gaužām maz, ņemot vērā, ka mājoklis ir vērtīgākais īpašums, kas pieder cilvēkam. Jāatzīst, ka renovēto māju iedzīvotāju attieksme pret savu īpašumu – dzīvojamo māju – ir pozitīvi mainījusies, taču citu māju dzīvokļu īpašnieki vēl aizvien nav pietiekami ieinteresēti pārvaldīšanas procesā, tāpēc jāmeklē veidi, kā pārliecināt neaktīvos īpašniekus uzņemties par to atbildību. Iespējams, daļa JNĪP klientu, kuri neieradās uz organizētajām sapulcēm, pārvaldīšanas procesā iesaistās ar uzņēmuma informatīvās sistēmas starpniecību, tomēr pārvaldnieks aicina aktuālos jautājumus apspriest arī klātienē, reizi gadā tiekoties organizētajās kopsapulcēs. Sapulču norises laiks tiek paziņots savlaicīgi, lai dzīvokļu īpašnieki varētu plānot savu laiku un līdz ar to arī sapulces apmeklēšanu.

Pārvaldnieks vērš uzmanību uz to, ka šobrīd 90 procenti klientu par savas dzīvojamās mājas pārvaldnieku ir izvēlējušies JNĪP, taču 10 procenti vēl aizvien nav izpildījuši likuma normu par nepieciešamību noslēgt mājas pārvaldīšanas līgumu. Jāatgādina, ka šo māju iedzīvotāji pārvaldnieku var izvēlēties, šos pienākumus uzticot JNĪP vai izvēloties kādu citu pārvaldnieku pēc saviem ieskatiem. Savukārt no visām mājām ar liftu prasību līdz 30. aprīlim noslēgt līgumu par lifta apskati, tehnisko apkopi un drošu lietošanu nav ievērojusi viena daudzstāvu māja. Ja līgums netiks noslēgts tuvākajā laikā, no 1. jūnija šajā mājā lifta darbība tiks apturēta.

Aktuāls vēl aizvien ir jautājums par nama pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas apmēru – netrūkst klientu, kuri uzskata par adekvātu 1999. gadā noteikto apsaimniekošanas maksu un nepieņem lēmumu to paaugstināt. Taču šādā situācijā jārēķinās, ka nama pārvaldīšanai dzīvokļu īpašnieku nodrošinātais finansējums neatbilst faktiskajām dzīvojamās mājas uzturēšanas izmaksām un dažkārt pat nesedz minimālos pārvaldīšanas darbus. Dzīvokļu īpašnieki aicināti lemt par mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas maksas paaugstināšanu, lai veidotos uzkrājumi, kas ļautu nodrošināt kvalitatīvu mājas pārvaldīšanu.

JNĪP dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajām personām arī atgādināja par kārtību, kādā pilnvarojams nama pārvaldnieks cīņai ar parādniekiem daudzdzīvokļu mājā, jo šobrīd ir virkne māju, kurās regulāri nemaksā pat puse dzīvokļu īpašnieku un līdz ar to arī netiek pieņemts lēmums par prasības iesniegšanu tiesā. Jāatgādina: dzīvokļu īpašniekiem jāpieņem lēmums un jādod uzdevums pārvaldniekam organizēt darbu ar parādniekiem, attiecīgi nosakot arī finansējuma avotu – par prasības iesniegšanu tiesā ir maksājama valsts nodeva, kura pēc sprieduma izpildes tiek piedzīta no parādnieka un atgriezta piedzinējam. Savukārt gadījumos, ja ir noslēgts Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas pilnvarojuma līgums, kurā zināmas pilnvaras piešķirtas arī dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajai personai, iesniegums pārvaldniekam jāuzraksta dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajai personai, dodot uzdevumu vērsties tiesā pret konkrēto parādnieku un par finansējuma nodrošināšanu parādu piedziņai no mājas līdzekļiem, kas pēc sprieduma izpildes tiks atgriezts mājas ieņēmumos.

Nepamatoti ir atsevišķi pārmetumi pārvaldniekam par ilglaicīgo procesu cīņā ar parādniekiem: jāuzsver, ka JNĪP strādā ar legālām metodēm un normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, tādēļ nekādā veidā nevar paātrināt vai citādi ietekmēt tiesas darbību – klientiem ir jārēķinās, ka šādas procedūras ir laikietilpīgas un jautājums par parādniekiem ne caur tiesu, ne ar citādi nav atrisināms dažu dienu laikā, tādēļ viņi aicināti būt iecietīgi un saprotoši, jo panākt pozitīvu risinājumu ir gan dzīvokļu īpašnieku, gan arī nama pārvaldnieka interesēs. Vienlaicīgi gan jāuzsver, ka atsevišķām mājām iekasējums tuvinās pat 100 procentiem, un JNĪP saka paldies tiem dzīvokļu īpašniekiem un dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajām personām, kas aktīvi iesaistās parādnieku jautājuma risināšanā mājā.

Nama pārvaldnieks arī aicina dzīvokļu īpašniekus izmantot pašvaldības nodrošināto iespēju labiekārtot mājai piegulošo teritoriju, lemjot par dalību pašvaldības izsludinātajā mājai piesaistīto zemesgabalu sakārtošanas programmā. Tā ir iespēja iegūt pašvaldības finansiālu atbalstu līdz 50 procentu apmērā pagalmu sakārtošanas darbiem.

Tāpat arī dzīvokļu īpašnieki var sākt gatavoties jaunajai siltināšanas programmai – kaut arī pašlaik vēl nav apstiprināti jaunā plānošanas perioda programmas nosacījumi, jau šobrīd dzīvokļu īpašnieki aicināti vienoties par savas mājas renovāciju un pieņemt attiecīgu lēmumu. Tāpat jau tagad var veikt ēkas tehnisko apsekošanu, energoauditu un izstrādāt renovācijas projektu, kuru iesniegt, tiklīdz tiks izsludināta pieteikšanās jaunajai siltināšanas programmai.

JNĪP izsaka pateicību gan dzīvokļu īpašniekiem, gan dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajām personām, kas aktīvi iesaistās savas dzīvojamās mājas pārvaldīšanas procesā, kā arī mudina atbildīgākiem kļūt tos, kuri kaut kādu iemeslu dēļ neizrāda vēlmi rūpēties par sev piederošo vērtīgāko īpašumu – mājokli.

Tikai sadarbojoties un atbildīgi izturoties pret saviem pienākumiem, ko uzliek īpašums, iespējams panākt vislabāko rezultātu!

Esiet saimnieki savam īpašumam – mēs palīdzēsim!

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.