Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Savlaicīga rēķinu apmaksa ir katra dzīvokļa īpašnieka pienākums 

Publicēts: 20.04.2015

Kamēr atsevišķu daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji jau labiekārto apkārtni, veido jaunus apstādījumus un rotaļu laukumus, jo pašā mājā visi nepieciešamie darbi paveikti, tikmēr citās dzīvojošie novērš mājā avārijas situācijas un sūdzas par neizremontētu kāpņutelpu, cauru jumtu un citām nedienām, un tas viss tikai tādēļ, ka paši iedzīvotāji uzkrājuši parādu par nama pārvaldīšanu. Cilvēkiem jāapzinās, ka tieši no dzīvokļu īpašnieku maksāšanas disciplīnas atkarīgs tas, cik sekmīgi var noritēt daudzdzīvokļu mājas pārvaldīšana, jo nama pārvaldnieks veic tikai tos darbus, kurus deleģējuši dzīvokļu īpašnieki un kuriem tiek nodrošināts nepieciešamais finansējums.

SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) saka paldies tiem dzīvokļu īpašniekiem un dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajām personām, kas risina jautājumus ar parādniekiem mājā, jo šādas darbības rezultātā atsevišķām mājām iekasējums tuvinās pat 100 procentiem. Taču tajā pašā laikā ir mājas, kur dzīvokļu īpašnieku parāds gadu no gada krājas, un tas savukārt apgrūtina pat nepieciešamāko darbu veikšanu, jo finansējuma remontdarbiem nav.

Ir jāapzinās, ka uz pārvaldīšanas uzdevuma pamata iegūtās saistības attiecas uz ikvienu dzīvokļa īpašnieku un viņi visi kopā veido finanšu līdzekļu uzkrājumu mājā. Līdz ar to pat viena īpašnieka bezdarbība rada sekas pārējiem īpašniekiem, jo tādējādi ļaunprātīgi tiek kavēta nepieciešamo mājas uzturēšanas un pārvaldīšanas darbu veikšana.
JNĪP uzteic apzinīgos dzīvokļu īpašniekus un aktīvos māju vecākos, kuri atbildīgi izturas pret saviem pienākumiem un ar lielu neatlaidību uzrunā parādniekus, mudinot nokārtot parādsaistības. Taču situācijās, kad pašu spēkiem situāciju neizdodas uzlabot, darbu ar parādniekiem var uzticēt pārvaldniekam.

Šādā gadījumā dzīvokļu īpašniekiem Dzīvokļa īpašuma likuma noteiktajā kārtībā jāpieņem lēmums un jādod uzdevums pārvaldniekam organizēt darbu ar parādniekiem, attiecīgi nosakot arī finansējuma avotu – par prasības iesniegšanu tiesā ir maksājama valsts nodeva, kura pēc sprieduma izpildes tiek piedzīta no parādnieka un atgriezta piedzinējam. Savukārt gadījumos, ja ir noslēgts Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas pilnvarojuma līgums, kurā zināmas pilnvaras piešķirtas arī dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajai personai (mājas vecākajam), tad iesniegums pārvaldniekam jāuzraksta dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajai personai, dodot uzdevumu vērsties tiesā pret konkrēto parādnieku un par finansējuma nodrošināšanu parādu piedziņai no mājas līdzekļiem, kas pēc sprieduma izpildes tiks atgriezts mājas ieņēmumos.

JNĪP atgādina, ka savlaicīga rēķinu apmaksa ir katra dzīvokļa īpašnieka pienākums! Esiet atbildīgi!


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.