Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Gatavojamies apkures sezonai! 

Publicēts: 13.08.2018

Lai gan šobrīd mūs lutina vasaras siltais laiks, nedrīkstam aizmirst par rudens un ziemas tuvošanos. Pirms apkures sezonas sākšanās apkures sistēmai jāveic pārbaude un jānosaka vai nepieciešams veikt remontdarbus. Mājās, kurās apkures sistēmas ir nolietojušās, ir nepieciešams veikt to nomaiņu. Aicinām sarosīties māju dzīvokļu īpašniekus un lemt par apkures sistēmas hidrauliskajām pārbaudēm.

Gatavojoties apkures sezonai, ir nepieciešams veikt apkures sistēmu hidrauliskās pārbaudes. Nepieciešamību veikt šo pārbaudi daudzdzīvokļu dzīvojamos namos paredz Ministru kabineta noteikumi Nr.876 “Siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumi”. Tie nosaka, ka siltumenerģijas lietotājam ir pienākums reizi gadā pēc saskaņošanas ar piegādātāju veikt siltumtīklu, siltumpunktu, apkures, ventilācijas un karstā ūdens apgādes sistēmu vispārējo pārbaudi un hidrauliskās pārbaudes. Pārbaužu mērķis ir gūt pārliecību, ka ziemā apkures sistēma varēs funkcionēt. Īpaši svarīgi tas ir situācijās, kad apkures sistēma daudzdzīvokļu mājā ir gandrīz nolietojusies. Profilaktiskās hidrauliskās pārbaudes ļauj noteikt sistēmās esošos defektus, tādējādi ļaujot izvairīties no avārijas situācijām apkures sezonas laikā. Pārbaudes samazina iespējamo cauruļvadu plīsumu jebkurā diennakts laikā.


SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) uzsver, ka cauruļvadu pārbaudes laikā sistēmā tiks paaugstināts spiediens, un iedzīvotāji lūgti avārijas gadījumā nodrošināt piekļuvi apkures sistēmai dzīvokļos. Spiediens cauruļvados tiek paaugstināts līdz sešiem bāriem – jo augstāks nams, jo spiediens būs lielāks. Paaugstināts spiediens sistēmā tiek uzturēts vismaz 24 stundas. Gadījumā, ja tas sistēmā ir būtiski samazinājies, tiek meklētas noplūdes vietas. Sistēmu uzpildei pieslēdz atkārtoti, un vēlreiz tiek pārbaudīta visa sistēma, apsekojot stāvvadus, atzarus, guļvadus utt. Ja spiediens saglabājas, sistēma ir gatava ziemas sezonai, ja nē – sadarbībā ar dzīvokļu īpašniekiem tiek veikti nepieciešamie remontdarbi.


Bieži vien dzīvokļu īpašnieki īsu brīdi pirms apkures sezonas sākšanās vai tad, kad apkures pieslēgšana jau sākusies, izsaka vēlmi nomainīt sildķermeņus. Tā kā sildķermeņi katrā dzīvoklī ir  neatņemama mājas kopējās apkures sistēmas – kopīpašuma sastāvdaļa, kā pārvaldnieks, vēlamies vērst īpašnieku uzmanību uz to, ka nepareizi piemeklēti un/vai uzstādīti sildķermeņi var būt iemesls apkures sistēmas darbības traucējumiem ne tikai pašu dzīvoklī, bet arī visā mājā. Nesaskaņotu remontdarbu dēļ tiek traucēta mājas apkures sistēmas darbība, kā rezultātā citos dzīvokļos nav pieejama apkure. Aicinām dzīvokļu īpašniekus domāt par sildķermeņu maiņu savlaicīgi, un darīt to pirms mājā ir pieslēgta apkure.

Lai sāktu apkures sezonu, mājas dzīvokļu īpašnieku kontaktpersonai ar attiecīgo iesniegumu jāvēršas JNĪP. Savukārt, mājām, kurām nav kontaktpersonas, apkure tiks nodrošināta tikai pēc tam, kad būs pieņemts un iesniegts nama pārvaldniekam dzīvokļu īpašnieku lēmums par apkures sezonas uzsākšanu konkrētā daudzdzīvokļu mājā. Lēmums ir spēkā, ja par to nobalsojusi vairāk kā puse dzīvokļu īpašnieku. Ar saņemtajiem iesniegumiem nama pārvaldnieks vēršas pie siltumapgādes uzņēmuma SIA “Fortum Jelgava”, kas pēc iesnieguma izvērtēšanas secīgi izpilda pieprasījumus.

Pieredze rāda, ka mājās, kurās veikti atjaunošanas darbi, siltumenerģijas patēriņš būs būtiski mazāks. Tas nozīmē, ka ziemas sezonā gaidāms mazāks apkures rēķins. Siltinātai mājai samazinās ne tikai siltumenerģijas patēriņš, bet ir arī citi ieguvumi – uzlabojas telpu mikroklimats, komforts arī vasaras sezonā, pagarinās mājas ekspluatācijas laiks, pievilcīgs mājas ārējais izskats, dzīvokļu tirgus vērtības pieaugums un sakārtota mājas apkārtējā vide. Lai realizētu šādus uzlabojumus arī savā mājā, ir iespēja pieteikties valsts atbalstam ēku energoefektivitātes paaugstināšanas programmā. Piedaloties šajā programmā, vienu no energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem, apkures sistēmas nomaiņu, varēs veikt par puscenu.


Esiet saimnieki savam īpašumam – mēs palīdzēsim!


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.