Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Jelgavā atsākas valsts atbalstītās energoefektivitātes programmas realizācija 

Publicēts: 10.10.2017

2017.gada 9.oktobra rudenīgā pēcpusdienā notika valsts atbalstītās energoefektivitātes programmas realizācijas atsākšanas pasākums Jelgavā. Tajā piedālījās pārstāvji no Jelgavas pilsētas domes, SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde”, AS Swedbank, AS Altum, SIA “AJ Celtnieks” un dzīvojāmas mājas. Pirmā māja, kurai jaunajā plānošanas periodā tiks veikta atjaunošana ir daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Vīgriežu ielā 30, Jelgavā.

2007. gadā tika atjaunota pirmā māja Jelgavā. Pirms valsts atbalsta programmu pieejamības, pirmās divas mājas tika atjaunotas, sadarbojoties ar Austrumeiropas mājokļu apsaimniekošanas iniciatīvu (IWO) un Vācijas federālā budžeta finansējumu. Šī projekta ēka Helmaņa iela 3 ir pirmā laureāte konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā”. Projektu pieņemšanas pirmais Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atjaunošanas programmas posms noslēdzās 2014.gadā. SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) kopā ar dzīvokļu īpašniekiem ir realizējuši 19 māju atjaunošanu.

2016.gada martā apstiprinātajā energoefektivitātes programmā, ēku atjaunošanai pieejams ES atbalsts 166 milj. EUR apmērā, ar kura palīdzību plānots atjaunot apmēram 1000 mājas. Programmu  iespējams realizēt visā Latvijas teritorijā. Attiecināmās izmaksas ir tiem atjaunošanas darbiem, kurus salīdzina ar siltumenerģijas ietaupījumu un kas atmaksājās 20 gadu laikā.  Atbalsta intensistāte ir atkarīga no piesaistītā finansējuma avota un sasniegtā rezultāta. Sasniedzot īpatnējo siltumenerģijas patēriņu dzīvojamā mājā, kas nepārsniedz 70 kWh/m² gadā, līdzfinansējums ir 50%. Projekta iesniegšana ALTUM ir iespējama līdz 2020.gadam. Patlaban par mājas atjaunošanu ir lēmušas 10 dzīvojamās mājas Jelgavā. ALTUM ir jau apstiprinājuši 3 projektus.

Pirmā māja, kurai iesākts atjaunošanas projekts ir piecstāvu daudzdzīvokļu māja Jelgavā, Vīgriežu ielā 30. Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki ir lēmuši 3 reizes par piedalīšanos mājas atjaunošanā. Pēdējā lēmuma pieņemšana ir bijusi tā, kura beidzot ļaus mājas atjaunošanas realizāciju. Projekta gaitā tiks veikta sienu siltināšana, pēdējā stāva un pagraba pārseguma siltināšana, jumta seguma daļēja nomaiņa, logu un ārdurvju nomaiņa, iekšējo inženierkomunikāciju nomaiņa un kāpņu telpas remonts. Šīs programmas obligāta prasība ir ventilācijas sistēmas uzlabošana.

“Atskatoties vēsturē, šīs mājas atjaunošana bija iespējama jau 2007. gadā. Dažādu apstākļu dēļ šo plānu vairākas reizes neizdevās realizēt. Bet dzīvokļu īpašnieki nepadevās un tomēr trešajā mēģinājumā tas izdevās. Jāizsaka liela pateicība dzīvokļu īpašniekiem par neatlaidību un sapratni par mājas atjaunošanas nepieciešamību!” saka JNĪP valdes loceklis J.Vidžis. JNĪP tehniskais direktors O.Kukuts uzsver: “Veicot kompleksu mājas atjaunošanu, uzlabojas ne tikai ēkas energoefektivitāte, bet arī tiek uzlabots ēkas tehniskais stāvoklis, pagarināts ēkas ekspluatācijas laiks,  sakārtota apkārtējā vide, ievērojami uzlabojas mājas vizuālais izskats un telpu mikroklimats.”

JNĪP logo ir redzama Jumja zīme, kas simbolizē labklājību, pārticību un saticību. Tādēļ pasākuma beigās pārstāvji tika aicināti parakstīties uz Jumja zīmes, kas simbolizē veiksmīgu kopīgu darbu uzsākšanu.


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.