Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Gatavojamies apkures sezonai! 

Publicēts: 28.09.2017

Gatavojoties jaunajai apkures sezonai, SIA «Jelgavas nekustamā īpašumu pārvalde» (JNĪP) 2017.gada 9.septembrī uzsāka apkures sistēmas hidrauliskās pārbaudes. Pārbaudes laikā sistēmā tiek paaugstināts spiediens, tādēļ aicinām iedzīvotājus būt uzmanīgiem. Avārijas gadījumā nekavējoties ziņot mums un nepieciešamības gadījumā iedzīvotāji lūgti nodrošināt piekļuvi apkures sistēmai dzīvokļos (diennakts avārijas dienesta telefons – 63020000).

Nepieciešamību veikt apkures sistēmas hidraulisko pārbaudi daudzdzīvokļu dzīvojamos namos paredz Ministru kabineta noteikumi Nr.876 “Siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumi”. Pēc 23.punkta 3.apakšpunkta siltumenerģijas lietotājam ir pienākums reizi gadā pēc saskaņošanas ar piegādātāju veikt siltumtīklu, siltumpunktu, apkures, ventilācijas un karstā ūdens apgādes sistēmu vispārējo pārbaudi un hidrauliskās pārbaudes.


Pārbaužu mērķis ir gūt pārliecību, ka ziemā apkures sistēma varēs funkcionēt. Īpaši svarīgi tas ir situācijās, kad apkures sistēma daudzdzīvokļu mājā ir gandrīz nolietojusies. Profilaktiskās hidrauliskās pārbaudes ļauj noteikt sistēmās esošos defektus, tādējādi ļaujot izvairīties no avārijas situācijām apkures sezonas laikā. Tās nodrošinās nepārtrauktu šī dārgā pakalpojuma izmantošanu un iespēju ietaupīt līdzekļus remontdarbiem, līdz minimumam samazinot iespējamo cauruļvadu plīsumu jebkurā diennakts laikā.


Pārbaudes tiks veiktas brīvdienās pēc pulksten 9, kad lielākā daļa dzīvokļu īpašnieku ir mājās. Tas ir būtiski fiksēto defektu novēršanai gadījumos, kad kādā dzīvoklī atklājas «vājā» apkures sistēmas vieta. JNĪP uzsver, ka cauruļvadu pārbaudes laikā sistēmā tiks paaugstināts spiediens, un iedzīvotāji lūgti avārijas gadījumā nodrošināt piekļuvi apkures sistēmai dzīvokļos. Pievienojot pārvietojamo sūkni apkures sistēmai, spiediens cauruļvados tiek paaugstināts līdz sešiem bāriem – jo augstāks nams, jo spiediens būs lielāks. Paaugstināts spiediens sistēmā tiek uzturēts vismaz 24 stundas. Gadījumā, ja tas sistēmā ir būtiski samazinājies, tiek meklētas noplūdes vietas. Sistēmu uzpildei pieslēdz atkārtoti, un vēlreiz tiek pārbaudīta visa sistēma, apsekojot stāvvadus, atzarus, guļvadus utt. Ja spiediens saglabājas, sistēma ir gatava ziemas sezonai, ja nē – sadarbībā ar dzīvokļu īpašniekiem tiek veikti nepieciešamie remontdarbi.


Lai sāktu apkures sezonu, mājas dzīvokļu īpašnieku kontaktpersonai ar attiecīgo iesniegumu jāvēršas SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde”. Savukārt, mājām, kurām nav kontaktpersonas, apkure tiks nodrošināta tikai pēc tam, kad būs pieņemts un iesniegts nama pārvaldniekam dzīvokļu īpašnieku lēmums par apkures sezonas uzsākšanu konkrētā daudzdzīvokļu mājā. Lēmums ir spēkā, ja par to nobalsojusi vairāk kā puse dzīvokļu īpašnieku. Ar saņemtajiem iesniegumiem nama pārvaldnieks vēršas pie siltumapgādes uzņēmuma SIA “Fortum Jelgava”, kas pēc iesnieguma izvērtēšanas secīgi izpilda pieprasījumus.

Laikā, kad āra gaisa temperatūra pazeminās, pārvaldnieks bieži saskaras ar problēmu, ka īsu brīdi pirms apkures sezonas sākšanās vai tad, kad apkures pieslēgšana jau sākusies, īpašnieki steidz nomainīt sildķermeņus. Tā kā radiatori katrā dzīvoklī ir neatņemama sastāvdaļa no mājas kopējās apkures sistēmas, kā pārvaldnieks, vēlamies vērst īpašnieku uzmanību uz to, ka nepareizi piemeklēti un/vai uzstādīti sildķermeņi var būt iemesls apkures sistēmas darbības traucējumiem ne tikai pašu dzīvoklī, bet arī visā mājā. Nesaskaņotu remontdarbu dēļ tiek traucēta mājas apkures sistēmas darbība, kā rezultātā nav pieejama apkure. Aicinām dzīvokļu īpašniekus domāt par sildķermeņu maiņu savlaicīgi, un darīt to pirms mājā ir pieslēgta apkure.

Ja dzīvokļu īpašnieki vēlas dzīvot siltumā, atceraties:
1. attīriet radiatoru no putekļiem un nosēdumiem;
2. bez vajadzības nepārkrāsojiet sildķermeņus – katrs krāsojuma slānis samazina radiatora siltumatdevi;
3. neierobežojiet sildķermeņus no apsildāmās telpas ar aizkariem, mēbelēm vai starpsienām;
4. atceraties, ka ap sildķermeņiem jābūt brīvai siltā gaisa kustībai, tāpēc neuzglabājiet dažādus priekšmetus zem, uz vai aiz sildķermeņa;
5. hermētiski noblīvējiet logu spraugas un ārdurvis, neaizmirstot par dzīvokļa regulāru vēdināšanu.

Apkures sistēmas elementu avārijas apkures sezonas laikā var radīt krietni lielākus zaudējumus gan katram iedzīvotājam, gan dzīvojamai ēkai kopumā. Paldies visiem dzīvokļu īpašniekiem, kuri atsaucās un veica savas mājas apkures sistēmas hidraulisko pārbaudi, lai bojājumu gadījumā varētu laicīgi novērst radušos defektus!


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.