Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Atskats par 30.augustā SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvaldē” rīkoto semināru par dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas aprēķināšanas noteikumiem 

Publicēts: 13.09.2017

30.augusta vakarā SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” rīkoja tematisko semināru nepārņemto dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekiem un citiem interesentiem kā pielietot Ministru kabineta (MK) noteikumus Nr. 408 “Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas aprēķināšanas noteikumi”. Noteikumi stājušies spēkā šī gada 21. jūlijā.  Seminārā piedalījās Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktora vietnieks M.Auders, SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvaldes” valdes loceklis J.Vidžis un administratīvais direktors J.Zeltiņš.

Pēc likuma “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”, valsts dzīvojamās mājas valdītāja vai pašvaldības pienākums ir pārvaldīt dzīvojamo māju līdz tās pārvaldīšanas tiesību nodošanai dzīvokļu īpašnieku sabiedrībai vai ar dzīvokļu īpašnieku savstarpēju līgumu pilnvarotai personai, ja dzīvojamā mājā nav privatizēti visi privatizācijas objekti. 2017. gada 21. jūlijā spēku zaudējuši MK noteikumi Nr. 1014 “Kārtība, kādā aprēķināma maksa par dzīvojamās mājas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu”, kuru vietā tika izstrādāti MK noteikumi Nr. 408. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā dzīvojamās mājas pārvaldnieks aprēķina un sastāda dzīvojamās mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas izmaksas.

30.augustā SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) rīkoja tematisko semināru nepārņemto dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekiem un citiem interesentiem kā pielietot  MK noteikumus Nr. 408 “Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas aprēķināšanas noteikumi”. Seminārā piedalījās 20 interesenti. Seminārā tika apspriestas būtiskākās atšķirības ar ko turpmāk jārēķinās nepārņemto dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekiem. Ievadā M.Auders izklāstīja galvenos punktus, kas izriet no šiem MK noteikumiem. Šo noteikumu rašanās iemesls bija praksē saskatītās nepilnības – atsevišķās pašvaldībās bija problēmas ar līdzekļu sadali, dzīvokļu īpašnieki neredzēja, kas tiek ieguldīts viņu mājās. Kā galveno atšķirību M.Auders minēja to, ka tiek nošķirtas naudas plūsmas, kas ietvertas mājas tehniskās apkopes darbiem, vizuālās apsekošanas darbiem, administratīvajiem izdevumiem un ieguldījumiem mājā, kas tiek atspoguļots caur tāmēm, atskaitēm un gada plānu. Jaunums, ar ko saskarsies īpašnieki ir tas, ka tāmēs un atskaitēs nebūs ierastās pozīcijas. Tās ir sagrupētas atbilstoši Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumam, kas prasīs kādu daļu no pārvaldnieka resursiem, lai to nodrošinātu.

JNĪP valdes loceklis J.Vidžis kā svarīgu punktu minēja MK noteikumos ietverto 15.punktu, kas paredz, ka pieņemot lēmumu par uzturēšanas darbu plāna un pārvaldīšanas maksājumu apstiprināšanu vai noraidīšanu (saskaņā ar šo noteikumu 14. punktu, kas paredz, ka ir iespējams sasaukt kopsapulci), dzīvokļu īpašnieku kopība nevar atteikties no obligāto pārvaldīšanas darbību nodrošināšanas un nevar atteikties no dzīvojamās mājas uzturēšanas darbu plānā ietverto dzīvojamās mājas remontu, atjaunošanas vai pārbūves darbu veikšanas. Kā arī tas, ka ir iespējams veidot uzkrājumu kādā laika posmā atkarībā no dzīvokļu īpašnieku maksātspējas (iepriekš bija jāparedz jebkurš remontdarbs uz 1 gadu). Ja iepriekš kārtība paredzēja, ka neapstiprinot tāmi īpašnieks atsakās no pārvaldnieka un meklē jaunu, tad jaunajos noteikumos ir precizēts, ka beidzot ir jāpieņem lēmums par pārvaldīšanas tiesībām un formu – vai tā būs fiziska, juridiska persona, pārvaldnieks vai kāds cits profesionālis šajā jomā.

JNĪP pārvalda 415 dzīvojamās ēkas ar aptuveni 14500 dzīvokļiem, no kuriem 94% ir izvēlējušies mūs kā pārvaldnieku un nodevuši pārvaldīšanas tiesības, bet 6% dzīvojamās mājas pārvaldām pašvaldības uzdevumā. Tādēļ semināra mērķis bija informēt šo daļu klientu par izmaiņām normatīvajos aktos.

Par turpmākajiem semināriem tiks informēts mūsu JNĪP mājas lapas jaunumu sadaļā. 


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.