Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Sāk Raiņa ielas 9 siltināšanu; renovācijas procesam gatavojas vēl 12 mājas 

Publicēts: 01.08.2013

Šonedēļ norit sagatavošanās darbi, lai jau tuvākajās dienās varētu sākt piecstāvu mājas Raiņa ielā 9 siltināšanu. Renovācijas darbus saskaņā ar līgumu veiks SIA «AMAXS» sadarbībā ar AS DNB banku.
Taču šī nav vienīgā SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) apsaimniekošanā esošā māja, kurā līdz renovācijas darbu uzsākšanai atlicis pavisam nedaudz. Kopumā siltināšanai gatavojas vēl divpadsmit mājas: Dobeles ielā 8, 10, 12, 14; Kalnciema ceļā 99, 101; Kronvalda ielā 5; Miezītes ceļā 38; Katoļu ielā 17 un Lielajā ielā 39, 5, 3.
Lielākā daļa no iesniegtajiem daudzdzīvokļu māju renovācijas projektiem pašlaik tiek izvērtēti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA). Iepirkumu konkursi par būvdarbu veikšanu jau noslēgušies, paralēli notiek sarunas ar bankām, lai rastu dzīvokļu īpašniekiem izdevīgākos nosacījumus kredīta ņemšanai, un, tiklīdz pozitīvu atbildi būs devusi LIAA un kredītiestāde, tiks slēgts līgums ar būvniekiem un varēs sākties renovācijas darbi.

Jāpiebilst gan, ka nepieciešamo formalitāšu dēļ šis process tik raiti nevedas. Tas ir arī viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc daudzdzīvokļu māju siltināšanas process kavējas – daļā māju darbi bija plānoti jau pavasarī vai vasaras sākumā. Tādējādi, visticamāk, visas šogad plānotās JNĪP apsaimniekošanā esošās mājas līdz jaunajai apkures sezonai nebūs nosiltinātas – jau pašlaik skaidrs, ka uz pavasari atlikti iecerētie darbi Katoļu ielā 17 un Lielajā ielā 3, un šāds lēmums pieņemts, lai iekļautos renovācijas projekta termiņos un siltināšanu varētu veikt augstā kvalitātē. Līdz ar to jau izstrādātajos renovācijas projektos būs nepieciešams ieviest korekcijas un tie atkārtoti tiks iesniegti izskatīšanai LIAA.

JNĪP informē, ka piecstāvu mājai Raiņa ielā 9, kuras renovācija nupat kā sākusies, jau bija nosiltinātas gala sienas un jumts, taču, veicot mājas apsekošanu, atklājās, ka nepieciešami papildu pasākumi siltumnoturības uzlabošanai. Saskaņā ar izstrādāto projektu plānots nosiltināt mājas fasādi, pagrabu un jumtu, renovēt balkonus, nomainīt durvis un logus kāpņutelpās, kā arī logus atsevišķiem dzīvokļiem, kuru īpašnieki tam piekrituši, sakārtot inženierkomunikācijas un veikt kāpņutelpu kosmētisko remontu.

Līdz šim atbilstoši dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumam jau renovētas septiņas JNĪP apsaimniekošanā esošās mājas: 4. līnijā 1. Helmaņā ielā 3, Raiņa ielā 3, Raiņa ielā 10, K.Barona ielā 19, Brīvības bulvārī 28 un Lāčplēša ielā 19a. Pašlaik darbi sākušies Raiņa ielā 9, un līdz jaunajai apkures sezonai nosiltinātas varētu tikt vēl vismaz piecas mājas.
 

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.