Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Seminārs par Dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesību pārņemšanu noritējis veiksmīgi 

Publicēts: 12.03.2017

1. martā SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) kopā ar nepārņemto dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekiem un citiem interesentiem organizēja tematisko semināru par Dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesību pārņemšanu. «Domāju, ka seminārs noritēja veiksmīgi, mums izdevās pārliecināt nepārņemto dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekus par ieguvumiem un priekšrocībām ko sniedz pārvaldīšanas pilnvarojuma līguma noslēgšana un riskiem un neērtībām, ar ko nāksies saskarties nepārņemto māju dzīvokļu īpašniekiem,» tā pēc semināra secina JNĪP valdes loceklis Juris Vidžis.

Rīkotajā seminārā piedalījās Jelgavas pilsētas domes pašvaldības īpašumu pārvaldes vadītāja S.Beļaka, JNĪP valdes loceklis J.Vidžis. Semināra dalībnieki tika informēti, ka privatizācijas process ir pabeigts un likumā noteikts, ka dzīvokļu īpašniekiem jāpārņem savas mājas pārvaldīšanas tiesības.

Jāsaprot, ka pašvaldība veic valsts dzīvojamo māju privatizāciju, bet to ilgtermiņa pārvaldīšana nav pašvaldības autonomā funkcija. Pašvaldība sadarbība ar pārvaldnieku uzrunāja šos 7% no klientiem. Ikvienam personīgi primārais ir savs iekārtotais mājoklis-dzīvokļa īpašuma atsevišķais īpašums. Ja par savu atsevišķo īpašumu parūpējas katrs pats, tad par kopīpašuma domājamo daļu daudzdzīvokļu mājā jārūpējas visiem kopā.

Arī JNĪP valdes loceklis J.Vidžis vērš uzmanību uz to, ka īpašnieki bieži strīdas par mājas privatizāciju, bet tajā pašā laikā īstenot savu pienākumu pārņemt mājas pārvaldīšanas tiesības un nodrošināt dzīvojamās mājas izaugsmi un ilgtspējīgu attīstību nepamatoti aizmirst.

Dzīvokļu īpašniekiem jāņem vērā, ka pirkuma līgumā, kas noslēgts starp privatizācijas komisiju un īpašniekiem ir atrunāts dzīvokļa īpašnieka pienākums iesaistīties dzīvojamās mājas kopīpašuma pārvaldīšanā, slēdzot līgumu ar citiem īpašniekiem. Atbilstoši Latvijas Administratīvo Pārkāpumu Kodeksa 150.2 pantam par izvairīšanos no likumā noteiktā pienākuma uzturēt un apsaimniekot dzīvojamo māju ir paredzēta administratīvā atbildība.
 
Jāatgādina, ka vairāk kā 93% dzīvokļu īpašnieku nodevuši JNĪP pārvaldīšanas tiesības, tikai aptuveni 7% no visa dzīvojamā fonda SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” pārvalda pamatojoties uz Jelgavas pašvaldības sniegto deleģējumu. 
 
Tāpat semināra dalībnieki aktualizēja jautājumus par dzīvojamo māju pārņemšanu un informāciju nepieciešamību, dzīvokļu īpašnieku parādiem, pakalpojumu sniedzēju līgumiem.

Aktualizējies jautājums arī par pārvaldīšanas līgumu pārjaunošanu. No 2011. gada 1. janvāra dzīvokļa īpašnieka tiesības un pienākumus regulē Dzīvokļa īpašuma likums, kura 10. pantā noteikts dzīvokļa īpašnieka pienākums piedalīties dzīvojamās mājas pārvaldīšanā. Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums nosaka, ka dzīvojamās mājas pārvaldīšanas nodrošināšana ir dzīvojamās mājas īpašnieka pienākums.
Pārvaldīšanas likuma pārejas noteikumi nosaka, ka pārvaldīšanas līgumi, kas ir spēkā šā likuma spēkā stāšanās dienā, bet neatbilst šā likuma noteikumiem, līdz 2011.gada 31.decembrim saskaņojami ar šā likuma noteikumiem.

Ja tas būs nepieciešams turpināsim organizēt tematiskos seminārus. Par atkārtotiem semināriem interesenti tiks informēti JNĪP mājas lapā.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.