Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Ēnu diena dzīvojamo māju pārvaldīšanas uzņēmumā SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" 

Publicēts: 21.02.2017

Trešdien, 15. februārī, 5 skolēni apmeklēja SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) un viņiem bija iespēja ēnot sev interesējošas jomas speciālistus. Skolēni iepazina darbinieku ikdienu un guva informāciju par uzņēmuma profesijām un to ikdienā veicamajiem pienākumiem. 

Ēnu diena, kas ir pasaulē atpazīstama un atzīta, Latvijā norisinājās jau sešpadsmito gadu. Tās mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādām ekonomikas nozarēm un profesijām, lai palīdzētu izvēlēties par ko kļūt nākotnē. Šīs dienas laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darbu. Tas palīdz jauniešiem izvēlēties arodu un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Par iespēju iepazīties ar dažādām profesijām ēnotāji ir uzzinājuši savās skolās un mājaslapā enudiena.lv.
 
JNĪP ēnotāji tika uzņemti jau trešo reizi. Ēnu dienas ietvaros pieciem skolēniem no Jelgavas skolām bija iespēja sekot sev interesējošo jomu speciālistiem, iepazīties ar uzņēmumu, tā vēsturi un tradīcijām.

No ēnotāju teiktā varam secināt, ka gūtā pieredze ir stiprinājusi izpratni par viņus interesējošā profesijā nepieciešamajām zināšanām. Nekustamā īpašuma pārvaldniekus ēnoja divas skolnieces. Viņas iepazinās ar pārvaldnieka profesiju – ar pārvaldnieka veicamajiem pienākumiem. Kā to atzina pašas ēnotājas, līdz šim īsti priekšstata par pārvaldnieka profesiju nebija. Pēc pavadītās ēnu dienas meitenēm radusies interese. Kā spilgtāko piedzīvojumu viņas atzīmēja Jelgavas vecākās mūra ēkas apskati, kura celta 1800. gadā.

Skolēni iepazinās ar dzīvokļu īpašnieku saziņas un datu apmaiņas informatīvās sistēmas darbību, kuras viena no sastāvdaļām ir mājas lieta. Viņi varēja salīdzināt, kāds dokumentu daudzums par katru māju jāuzglabā papīra formātā. Ar to iepazīties ir racionālāk e-vidē, izmantojot informatīvo sistēmu. Viens no ēnotājiem ēnoja uzņēmuma tehnisko direktoru. Pašreiz aktuāla ir piedalīšanās valsts atbalstītajā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanas programmā. Skolnieks iepazinās ar izstrādāto dokumentāciju dzīvojamo māju atjaunošanai. Iepazinās ar ēku energosertifikātiem, ēku apsekošanas atzinumiem un būvprojektiem, kuri sagatavoti iesniegšanai finanšu institūcijā ALTUM.

Skolēni arī apmeklēja iepriekšējā plānošanas periodā JNĪP atjaunotās dzīvojamās mājas. Daži skolēni iepazinās ar juristu darba ikdienu. Viņu spilgtākais piedzīvojums bija piedalīšanās tiesas sēdē. Kā skolēni atzina, tiesa ir galējais līdzeklis strīdu risināšanā. Ieteicamāk būtu visus konfliktjautājumus atrisināt sarunu ceļā.
 
Viens no ēnotājiem sekoja informācijas tehnoloģiju speciālistiem. Iepazinās ar viņu ikdienas darbiem, ar e-rēķinu un citu dokumentu sagatavošanu, ar dažādu programmatūru operēšanu, ko ikdienā izmanto JNĪP darbinieki. Ēnotāji atzinīgi novērtēja gūto pieredzi un izpratni par apskatītajām profesijām. Dažiem skolēniem pavadītais laiks uzņēmumā paskrēja kā viens mirklis.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.