Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” 2017.gada 8.februārī mūsu klientiem un citiem interesentiem organizēja tematisko semināru par grozījumiem Dzīvokļu īpašuma likumā 

Publicēts: 17.02.2017

Ar 2017. gada 1. janvārī spēkā stājušies grozījumi Dzīvokļa īpašumu likumā, kuri precizē dzīvokļu īpašnieku tiesības un pienākumus. Šie grozījumi skar dzīvokļu īpašnieku pienākumus, uzkrājumu fondu veidošanu, dzīvokļu īpašnieku kopības kompetenci un lēmumu pieņemšanas kārtību.
Šī gada 8.februārī SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” rīkotajā seminārā piedalījās Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktora vietnieku M.Auders, JNĪP valdes loceklis J.Vidžis, JNĪP administratīvais direktors J.Zeltiņš.
 
Semināra dalībnieki aktualizēja jautājumus par dzīvojamo māju pārņemšanu, dzīvokļu īpašnieku parādiem, pakalpojumu sniedzēju līgumiem, un kopīpašumā esošās daļas lietošanas kārtības noteikšanu dzīvokļu īpašnieku starpā.
 
Ņemot vērā iepriekš minēto JNĪP vērš uzmanību uz to, ka Pašvaldība veic valsts dzīvojamo māju privatizāciju, bet to ilgtermiņa pārvaldīšana nav pašvaldības darbības funkcija. Pamatojoties uz īpašnieku pieņemto lēmumu un norādījumiem, Pārvaldnieks gatavo iesniegumu Domei ar lūgumu nodot ēku dzīvokļu īpašnieku pārvaldīšanā. Pamatojums  likums  “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” 51.pants.
 
Atgūstot parādus Pārvaldnieks rīkojas dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku vārdā kā pilnvarnieks, proti uzdodot pārvaldniekam pārvaldīšanas uzdevumu, dzīvojamās mājas īpašnieka pienākums ir nodrošināt šā uzdevuma izpildei nepieciešamo finansējumu. Pārvaldnieks pielīgtās saistības var izpildīt tikai to naudas līdzekļu ietvaros, kurus šim nolūkam viņam iemaksājuši dzīvokļa īpašnieki, bez iepriekšēja saskaņojuma nekādu mantisku atbildību par īpašnieku ieguldījumiem kopīpašumā tas uzņemties nevar.
 
Nekustamā īpašuma pārvaldīšanā aktuāla ir kopīpašumā esošās daļas lietošanas kārtības noteikšana dzīvokļu īpašnieku starpā. Ar grozījumiem ir mainīts lēmuma pieņemšanai nepieciešamo balsu skaits. Līdz ar to tiks atvieglota lēmumu pieņemšana par pagraba vai bēniņu lietošanas kārtību.
Ja nekustamais īpašums sastāv no divām vai vairākām būvēm, dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki var noteikt nekustamā īpašuma lietošanas kārtību. Noslēdzot līgumu ir iespējams noregulēt jautājumu par to, kurš no kopīpašniekiem ir atbildīgs par kādu konkrētu īpašuma daļu kopumā.
 
Ja tas būs nepieciešams turpināsim organizēt tematiskos seminārus. Par atkārtotiem semināriem interesenti tiks informēti JNĪP mājas lapā.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.