Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Noslēgusies Loka maģistrāles 23 balkonu rekonstrukcija; nelaimes gadījums Rīgā aktualizē šādu darbu nepieciešamību 

Publicēts: 28.07.2014

Deviņstāvu mājā Loka maģistrālē 23 veiksmīgi noslēgušies balkonu rekonstrukcijas darbi, un SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) uzteic dzīvokļu īpašniekus par izrādīto iniciatīvu sakārtot kritiskā stāvoklī esošos balkonus un atsaucību un atbalstu darbu procesā. Tāpat pārvaldnieks šādiem darbiem aicina aktivizēties citu daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus, kuru balkoni atzīti par ekspluatācijai bīstamiem: nolietojušās konstrukcijas rada nopietnus draudus cilvēku dzīvībai!
Par situācijas nopietnību, neliekoties ne zinis par balkonu tehnisko stāvokli, liecina nesen Rīgā piedzīvotais – sabrūkot balkona malai, no kāda daudzdzīvokļu nama otrā stāva balkona nokrita 46 gadus vecs vīrietis. Kā liecina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta informācija, negadījums noticis brīdī, kad vīrietis «hruščova» tipa mājā atspiedies pret balkona malu – ierodoties notikuma vietā, mediķi viņam konstatēja galvas un mugurkaula traumu. Šis gadījums ir vēl viens atgādinājums tam, cik svarīgi ir dzīvokļu īpašniekiem vienoties par balkonu tehnisko apsekošanu un veicamajiem renovācijas darbiem atbilstoši eksperta slēdzienam, ja balkoni atzīti par ekspluatācijai bīstamiem.

Dzīvokļu īpašnieki, esiet atbildīgi un parūpējieties par savu drošību, veicot visus nepieciešamos darbus drošas vides radīšanā! Daudzdzīvokļu mājas balkoni ir kopīpašums, tādēļ par to stāvokli ir atbildīgi visi dzīvokļu īpašnieki – neapdraudēsim savu un kaimiņu dzīvību!

Labs piemērs šajā ziņā ir Loka maģistrāles 23 dzīvokļu īpašnieki, kuriem, saņemot eksperta slēdzienu par savas mājas balkonu tehnisko stāvokli, izdevās vienoties par nepieciešamajiem balkonu konstrukciju pastiprināšanas darbiem. Atbilstoši tehniskās apsekošanas rezultātiem no kopumā 64 balkoniem 13 tika atzīti par kritiskā stāvoklī esošiem, līdz ar to arī izmantošanai bīstamiem. Dzīvokļu īpašnieki vienojās par steidzamu balkonu rekonstrukciju, un, kas būtiski, būvdarbu gaitā atklājās, ka balkonu stāvoklis ir vēl kritiskāks nekā konstatēts tehniskās apsekošanas laikā, tāpēc nācās veikt papildu darbus, kas sākotnēji tehniskajā projektā nebija iekļauti.

Šobrīd visi trīspadsmit balkoni ir sakārtoti – nostiprinātas balkonu konstrukcijas, veikta nesošo betona plātņu stiegrojuma nomaiņa un pastiprināšana, kā arī veikti citi nepieciešamie darbi. Balkoni kļuvuši arī vizuāli pievilcīgāki, taču svarīgākais – tie ir droši izmantošanai un neapdraud arī apkārtējos cilvēkus.

Kaut arī par ekspluatācijai bīstamiem atzīti virkne balkonu vairākās dzīvojamās mājās un JNĪP drošības nolūkos tos norobežojusi ar būvniecības sietu, namu pārvaldnieks uzsver, ka tas ir īslaicīgs risinājums un pilnībā no iespējamās nelaimes nespēj pasargāt – šādos gadījumos steidzami nepieciešama to rekonstrukcija!

JNĪP atgādina, ka balkonu tehnisko apsekošanu drīkst uzticēt tikai sertificētam būvniecības speciālistam – tikai eksperts, veicot padziļinātu konstrukciju izpēti, var dot slēdzienu, vai tās nerada apdraudējumu, kā arī izstrādāt situācijai atbilstošāko sanācijas darbu metodi un darbības atbilstoši katra balkona stiprinājuma konstrukcijai un nodiluma pakāpei.

Dzīvokļu īpašnieki par iespējām veikt savas daudzdzīvokļu mājas balkonu apsekošanu aicināti interesēties JNĪP, lai sadarbībā ar apsaimniekotāju parūpētos par kopīpašuma stāvokli un savu drošību.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.