Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Informācija par balkonu tehniskās apsekošanas rezultātiem        

Publicēts: 29.05.2014

Pēc iedzīvotāju iniciatīvas pagājušajā gadā tika veikta balkonu tehniskā apsekošana deviņstāvu mājā Loka maģistrālē 23, lai būtu iespējams gūt pilnīgāku priekšstatu par konstrukciju stāvokli. Jau tobrīd tika konstatēts, ka lielai daļai balkonu ir nepieciešami konstrukciju pastiprināšanas darbi. Trīspadsmit no 64 balkoniem tehniskajā apsekošanā konstatēts kritisks stāvoklī un tie atzīti par izmantošanai bīstamiem. Drošības nolūkos tie nekavējoties tika norobežoti ar būvniecības sietu.
Pamatojoties uz sertificēta eksperta slēdzienu, izstrādāts balkonu rekonstrukcijas projekts, un pagājušajā nedēļā arī sākušies reāli darbi, vispirms sakārtojot augšējo stāvu balkonus.

Taču, uzsākot darbus Loka maģistrālē 23, atklājās, ka balkonu stāvoklis ir sliktāks nekā tehniskās apsekošanas laikā. Īpaši kritiski ir augšstāvu balkoni. Būvdarbu autoruzrauga lēmums ir strikts: balkonu rekonstrukcijas jāiekļauj visi nepieciešamie darbi (arī vairāk nekā bija paredzēts tehniskajā projektā). Sākot noņemt sadrupušo balkonu plātnes betonu un atsedzot stiegrojumu, kļuva redzams, ka plātnes nesošais stiegrojums ir tikai aprūsējis, bet daļa no konstruktīvā stiegrojuma sieta ir gandrīz pilnīgi sarūsējusi. Tāpēc, lai panāktu balkona pamatnes tehnisko kvalitāti, ir jāliek jauni sieti un tam ir nepieciešami papildus ieguldījumi. Bez tam konstatēts, ka vairākās vietās balkona plātnes nesošais stiegrojums neatbilst tipveida projektā paredzētajam: solis starp nesošajām stiegrām ir 200 – 320 mm, nevis 200 mm kā paredzēts tipveida projektā.

Ņemot vērā tikai remontdarbu laikā atklājušos balkonu faktisko tehnisko stāvokli un ar to saistītos drošības apdraudējuma riskus, būvdarbu autoruzraugs balkonu rekonstrukcijas projektā licis iekļaut papildu darbus: stiegrojuma nomaiņu un pastiprināšanu.

JNĪP arī citu daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus aicina izvērtēt iespēju veikt ne tikai savas mājas balkonu vizuālo, bet arī tehnisko apsekošanu, ko var uzticēt tikai sertificētam būvniecības speciālistam – tikai eksperts, veicot padziļinātu konstrukciju izpēti, var dot slēdzienu, vai tās nerada apdraudējumu, kā arī izstrādāt situācijai atbilstošāko sanācijas darbu metodi un darbības atbilstoši katra balkona stiprinājuma konstrukcijai un nodiluma pakāpei.

Jāpiebilst, ka balkoniem, tāpat kā jebkurai betona konstrukcijai, lielāko postu nodara mitrums – ja balkonu plātņu hidroizolācija ir bojāta, ūdenim iekļūstot lielākās plaisās, veidojas betona erozija. Savukārt radušies izdrupumi rada draudus balkona plātnes nestspējai, jo tiek atsegts tērauda stiegrojums.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.