Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Savs lēmums aptaujas anketā dzīvokļa īpašniekam jāapliecina ar parakstu        

Publicēts: 22.05.2014

Pieņemt dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu aptaujas veidā ir vienkāršākais un efektīvākais veids, kā apzināt dzīvokļu īpašnieku viedokli par jautājumiem, kas skar kopīpašuma – daudzdzīvokļu mājas – apsaimniekošanu un pārvaldīšanu. Taču dzīvokļa īpašnieka lēmums – «par» vai «pret» anketā minēto jautājumu – likumīgu spēku iegūst tikai tādā gadījumā, ja balsojums līdztekus vārdam un uzvārdam apstiprināts ar personas parakstu.
Saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likumu dzīvokļu īpašnieku kopība par savā kompetencē esošajiem jautājumiem lēmumus var pieņemt trijos veidos – dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē, aptaujas veidā vai citādi savstarpēji vienojoties. «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) pieredze apliecinājusi, ka lēmuma pieņemšana aptaujas veidā vairumā gadījumu ir ātrākais un ērtākais veids, kā izlemt jautājumus par kopīpašuma apsaimniekošanu. To apzinās arī liela daļa daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieku un šo iespēju arī aktīvi izmanto.

Tiesa, svarīgus jautājumus, piemēram, par daudzdzīvokļu mājas renovāciju, finanšu līdzekļu piesaisti, pārvaldnieks iesaka lemt nevis aptaujas veidā, bet gan kopsapulcē, jo, klātienē pārrunājot darbu aktualitāti, uzdodot papildu jautājumus un saņemot uz tiem atbildes, iespējams gūt precīzāku priekšstatu par risināmo jautājumu. Savukārt tas var būtiski ietekmēt dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu par labu visu dzīvokļu īpašnieku interesēm.

Diemžēl namu pārvaldniekam nereti nākas saskarties ar situāciju, kad jau notikusī dzīvokļu īpašnieku aptauja jāatzīst par nenotikušu un jāorganizē atkārtoti, jo dzīvokļu īpašnieki, anketā paužot savu nostāju par konkrētu risināmu jautājumu, nav pievērsuši uzmanību kādai būtiskai niansei – visos gadījumos sava griba jāapliecina ar parakstu. Tas nozīmē, ka aptaujas anketā nepietiek vien ar atzīmi «par» vai «pret» un sava vārda un uzvārda norādīšanu – lēmums jāapstiprina ar personas parakstu.

Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, kad dzīvokļu īpašnieku aptauja par konkrētu jautājumu jāveic atkārtoti, JNĪP dzīvokļu īpašniekus aicina korekti aizpildīt aptaujas anketu. Proti, pastkastītē saņemot aptaujas anketu, dzīvokļa īpašniekam rūpīgi jāizlasa un jāiepazīstas ar lemjamo jautājumu. Ja kaut kas ir neskaidrs, jāvēršas pie aptaujas iniciatora, kas var būt kā dzīvokļa īpašnieks, tā nama pārvaldnieks, lūdzot papildus izskaidrot lēmuma pieņemšanas būtību. Un tikai tad, kad jautājums izprasts, savs lēmums jāapstiprina ar parakstu.

Jāatgādina, ka aptaujas princips ir vienkāršs: katram dzīvokļa īpašniekam pastkastītē, klātesot mājas vecākajam un JNĪP inženierim, tiek ievietots rakstveida projekts par konkrētu jautājumu, kas īpašniekiem jāizlemj, un norādīta papildinformācija, tostarp termiņš, kādā jāsniedz atbilde, un veids, kā tas izdarāms. Iepazīstoties ar lemjamo jautājumu, katram dzīvokļa īpašniekam jānorāda, vai viņš piekrīt vai nepiekrīt plānotajiem darbiem, aptaujas anketā atzīmējot attiecīgi «par» vai «pret» un savu lēmumu apliecinot ar parakstu. Pēc tam aptaujas anketa jānogādā norādītajam adresātam – visbiežāk dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajai personai.

Termiņš atbildes sniegšanai noteikts divas nedēļas pēc lēmuma projekta nosūtīšanas. Ja dzīvokļa īpašnieks noteiktajā termiņā nav sniedzis rakstveida atbildi, tad tiek uzskatīts, ka viņš balsojis «pret» lēmuma pieņemšanu.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.