Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Aizvadīti trīs semināri par novitātēm Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā        

Publicēts: 17.02.2014

Lai dzīvokļu īpašniekiem palīdzētu izprast izmaiņas Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) saviem klientiem organizējusi jau trīs informatīvos seminārus. Nākot pretim krieviski runājošajai auditorijai, viens no semināriem aizvadīts krievu valodā – tas, tāpat kā latviešu valodā organizētie, guva ievērojamu iedzīvotāju atsaucību.
Seminārs par grozījumiem Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā krievu valodā notika 12. februārī, un jau nākamajā dienā JNĪP vērsās vairāki dzīvokļu īpašnieki, lūdzot šādu tikšanos krievu valodā organizēt atkārtoti. JNĪP kā namu pārvaldnieks ir ieinteresēts, lai sadarbība ar dzīvokļu īpašniekiem būtu veiksmīga un zinošs normatīvajos aktos būtu ikviens klients, neatkarīgi no viņa saziņas valodas, tādēļ arī rasta iespēja vienu semināru aizvadīt krieviski.

Jāpiebilst, ka vairākiem klientiem pēc semināra, mājās apdomājot pārrunāto, bija radušies vēl daži precizējoši jautājumi, uz kuriem JNĪP speciālisti palīdzēja rast atbildes. Taču, vērtējot kopumā, gan jānorāda, ka pēdējā laikā krietni augusi dzīvokļu īpašnieku izpratne par jautājumiem, kas skar dzīvojamo māju pārvaldīšanu, un JNĪP organizētajos tematiskajos semināros klienti apliecina ieinteresētību padziļināti izprast grozījumu nianses. Savukārt jautājumi, ar kuriem klienti pie namu pārvaldnieka vērsušies jau pēc semināra, lielākoties ir specifiski un skar konkrētas daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieku intereses un sadarbību ar JNĪP dzīvojamās mājas pārvaldīšanā.

Jāatgādina, ka grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, kas stājās šī gada 15. janvārī, paredz plašākas iedzīvotāju tiesības un dzīvojamo māju īpašnieku lielāku rīcībspēju, izvēloties sev piemērotāko norēķināšanās par saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem veidu, tajā skaitā norēķināšanos ar pakalpojumu sniedzēju tieši. Izmaiņas paredz, ka ar pakalpojuma sniedzēju tieši varēs norēķināties par siltumenerģijas vai ēkas apkurei nepieciešamās dabasgāzes vai ūdens piegādi, kā arī par kanalizācijas, atkritumu izvešanas pakalpojumu un koplietošanas vajadzībām paredzētās elektroenerģijas nodrošināšanu dzīvojamai mājai. Dzīvokļu īpašnieki par pakalpojumiem, tāpat kā līdz šim, varēs norēķināties arī ar mājas pārvaldnieka starpniecību.

Jautājumu gadījumā dzīvokļu īpašnieki aicināti vērsties pie sava nama pārvaldnieka vai arī saziņai izmantot JNĪP informatīvo sistēmu.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.