Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Arī balkoni un lodžijas ir dzīvokļu īpašnieku kopīpašums; nupat atjaunots balkons Uzvaras ielā 6        

Publicēts: 17.09.2013

Nupat, pamatojoties uz eksperta slēdziena par balkona kritisko stāvokli, SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) organizējusi balkona daudzdzīvokļu mājā Uzvaras ielā 6 remontdarbus. Tā kā balkoni un lodžijas ir kopīpašums, izdevumus par remontdarbiem sedz visi dzīvokļu īpašnieki. JNĪP iedzīvotājus aicina atbildīgāk izturēties pret balkonu un lodžiju tehnisko stāvokli un, pamanot defektus, kas var apdraudēt konstrukciju tehnisko stāvokli vai cilvēku drošību, par to nekavējoties informēt mājas pārvaldnieku, lai vienotos par nepieciešamajiem darbiem.

Ņemot vērā apstākli, ka daudzdzīvokļu mājas mūsu pilsētā lielākoties būvētas padomju gados, arvien aktuālāks kļūst jautājums par māju tehnisko stāvokli un to drošu ekspluatāciju. Pievēršot uzmanību konstrukcijām, kas tieši ietekmē viņu komforta līmeni, līdzekļus novirzot to remontam, dažkārt tiek aizmirsts tik būtisks jautājums kā balkonu un lodžiju stāvoklis, par kuru tehnisko stāvokli tieši atbildīgi dzīvokļu īpašnieki. Nav noslēpums, ka lielā daļā māju balkonu konstrukcijas savu jau nokalpojušas, tādēļ kļuvušas bīstamas ekspluatācijai.

To apliecina arī situācija Uzvaras ielā 6. Saskaņā ar eksperta slēdzienu viena dzīvokļa īpašuma balkons atzīts par ekspluatācijai bīstamu, tādējādi demontējams vai atjaunojams. Lai novērstu avārijas situāciju, tika veikta pilnīga balkona rekonstrukcija. Tā kā dzīvojamās mājas un tās ārtelpu (galeriju, balkonu, lodžiju, terašu) ārējās norobežojošās konstrukcijas ir kopīpašumā esošā daļa, izdevumi par remontdarbiem jāsedz visiem dzīvokļu īpašniekiem konkrētā mājā.

Taču JNĪP dzīvokļu īpašniekus aicina nevilcināties ar nepieciešamajiem balkonu un lodžiju remontdarbiem un parūpēties par to tehnisko stāvokli, vēl pirms situācija kļūst kritiska. Savlaicīgi veicot nepieciešamos remontdarbus, iespējams kā ieekonomēt līdzekļus, tā arī parūpēties par elementāru mājas tehnisko stāvokli un iedzīvotāju drošību.
Būtiski saprast, ka pārvaldnieks, veicot daudzdzīvokļu nama apsekošanu, to vizuāli var novērtēt tikai no ārpuses un tieši dzīvokļu īpašnieki ir tie, kas pirmie var pamanīt defektus uz sava dzīvokļa īpašuma balkona vai lodžijas. Tas ir gan dekoratīvais apmetums, kas savu jau nokalpojis un vienkārši nobiris, gan jau daudz nopietnākas problēmas, piemēram, konstrukcija jau ir tik nodilusi, ka kļuvis redzams armatūras stiegrojums, un tas laika apstākļu ietekmē sāk korodēt, kļūst nenoturīgs, strauji pasliktinot balkona konstrukcijas un līdz ar to visas mājas kopējo tehnisko stāvokli.

Būtiski, ka nereti arī iedzīvotāji paši ir tie, kas veicina balkona tehniskā stāvokļa pasliktināšanos. JNĪP atgādina, ka uz balkoniem un lodžijām aizliegts novietot smagus priekšmetus, mēbeles un materiālus, izkārt veļu. Tāpat balkona pamatni nedrīkst izklāt ar, teiksim, linoleju vai citu materiālu vai turēt uz tā jebkādus priekšmetus, kas veicina mitruma rašanos, piemēram, puķu kastes, kas veicina korozijas veidošanos, kā rezultātā tiek «saēsta» balkona konstrukcija un apzināti radīts kaitējums kopīpašumam.

JNĪP dzīvokļu īpašniekus aicina atbildīgi izturēties pret savu kopīpašumu, tostarp vizuāli novērtēt sava balkona vai lodžijas stāvokli un, fiksējot defektus, kas var apdraudēt to tālāku ekspluatāciju, sadarbībā ar nama apsaimniekotāju lemt par nepieciešamajiem remontdarbiem.

Esiet saimnieki savam īpašumam – mēs palīdzēsim!


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.