Gatavojamies eiro ieviešanai – SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» Norēķinu punktos izsniegtajos maksājumu čekos summa jau pašlaik tiek uzrādīta abās valūtās 

Publicēts: 27.08.2013

Lai klienti pakāpeniski varētu pierast pie eiro valūtas un sniegto pakalpojumu izmaksām eiro, jau pašlaik SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) maksājumu čekos, kas izsniegti uzņēmuma Norēķinu punktos, samaksāto summu uzrāda abās valūtās – latos un eiro.
No 2014. gada 1. janvāra līdz ar pievienošanos eirozonai Latvijā tiks ieviests eiro. Vēl pirms eiro ieviešanas, lai patērētāji varētu sekot līdzi cenām un aprast ar jauno naudu, preču un pakalpojumu cenas būs jānorāda gan latos, gan eiro. Prasība uzrādīt cenas abās valūtās tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem kā obligāta noteikta trīs mēnešus pirms un sešus mēnešus pēc eiro ieviešanas dienas, tas ir, no 2013. gada 1. oktobra līdz 2014. gada 30. jūnijam.

Taču JNĪP jau pašlaik, negaidot noteikto termiņu, savos Norēķinu punktos ir sākusi izsniegt maksājumu čekus, kuros samaksātā summa ir norādīta gan latos, gan arī eiro valūtā. Šāda kārtība ieviesta, lai palīdzētu mūsu klientiem pierast gan pie eiro valūtas lietošanas, gan pie sniegto pakalpojumu izmaksām eiro, tādējādi atvieglojot pakalpojumu maksas salīdzināšanu eiro un latos.

Jāpiebilst, ka maksa eiro tiek noteikta pēc oficiālā lata un eiro maiņas kursa – 0,702804 lati par eiro.

Atgriezties atpakaļ
© SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"