Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

LIAA pārtrauc daudzdzīvokļu māju siltināšanas projektu iesniegumu; SIA „Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) dzīvokļu īpašniekiem pieņemot lēmumu, paguvusi iesniegt vairāk kā 10 projektu       

Publicēts: 05.08.2013

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) paziņojusi, ka ar 2013. gada 31. jūliju ir pārtraukta projektu iesniegumu pieņemšana aktivitātes «Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi» 11. projektu iesniegumu atlases kārtā. Tādējādi LIAA jau iesniegtie projekti par SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) apsaimniekošanā esošajām mājām, visticamāk, tiks īstenoti, taču jaunus projektus vismaz pagaidām iesniegt nevarēs.

Projektu iesniegumu pieņemšanas pārtraukšana saistīta ar šajā aktivitātē pieprasīto atbalsta apjomu, kas ir sasniedzis aktivitātes 11. kārtā pieejamo finansējumu, kas bija 5,33 miljoni latu. Šajā kārtā ir jau iesniegti 80 projekti par finansējumu 5,56 miljonu latu apmērā.

ERAF aktivitātē «Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi» pieejamais finansējumu kopš 2009. gada bija 62,75 miljoni latu. Tiek prognozēts, ka aktivitātes ietvaros tiks īstenoti aptuveni 1000 daudzdzīvokļu ēku renovācijas projekti visā Latvijā. Uz šo brīdi 243 mājas jau ir nosiltinātas, par kopējo ERAF finansējumu 12 miljonu latu apmērā.

LIAA informē, ka 11. kārtā iesniegto projektu vērtēšana notiks atbilstoši 2013. gada 28. maija Ministru kabineta noteikumiem Nr.284 «Noteikumi par darbības programmas «Infrastruktūra un pakalpojumi» papildinājuma 3.4.4.1. aktivitātes «Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi» projektu iesniegumu atlases vienpadsmito un turpmākajām kārtām».

Pēdējā projektu iesniegumu atlases kārtā aktīvi startējusi arī JNĪP, kopumā LIAA iesniedzot vairāk nekā desmit projektus JNĪP apsaimniekošanā esošo daudzdzīvokļu māju renovācijai. Pašlaik iesniegtie projekti tiek izvērtēti LIAA.

Taču tas nenozīmē, ka daudzdzīvokļu māju siltināšanas process valstī tiek apturēts pavisam – tiklīdz tiks izsludināta nākamā siltināšanas programmas kārta, daudzdzīvokļu māju renovācijas process tiks turpināts, tostarp ar jauniem projektiem startēt plāno JNĪP.

JNĪP dzīvokļu īpašniekus aicina iesaistīties savas mājas sakārtošanā un pieņemt lēmumu par energoefektivitātes pasākumu realizāciju, lai brīdī, kad LIAA izsludinās projektu iesnigumu pieņemšanas nākamo kārtu, varētu iesniegt jaunus projektus par māju siltināšanu.


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.