Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Loka maģistrālē 23 sāk trīspadsmit balkonu rekonstrukciju  

Publicēts: 15.05.2014

Deviņstāvu mājā Loka maģistrālē 23 nupat sākusies balkonu rekonstrukcija. Šis ir pirmais gadījums SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) pieredzē, kad tik apjomīga balkonu sakārtošana nav visas mājas renovācijas projekta īstenošanas ietvaros.

Atbilstoši eksperta slēdzienam Loka maģistrālē 23 par kritiskā stāvoklī esošiem, līdz ar to ekspluatācijai bīstamiem, jau pirms krietna laika atzīti trīspadsmit balkoni. Kaut arī iedzīvotājiem vairākkārt tika skaidrots, ka balkoni ir tik nolietojušies, ka apdraud gan pašu, gan kaimiņu, gan garāmgājēju drošību, tāpēc to rekonstrukcija nepieciešama nekavējoties, par remontdarbiem dzīvokļu īpašnieki vienojušies tikai nesen.

Līdz šim drošības nolūkos nama pārvaldnieks – JNĪP – kritiskā stāvoklī esošos balkonus bija norobežojis ar būvniecības sietu, taču šonedēļ sākta to rekonstrukcija – tiks veikts kapitāls balkonu remonts, gan nostiprinot konstrukcijas un atjaunojot armatūru, gan arī uzlabojot to vizuālo stāvokli. Jāpiebilst, ka daudzdzīvokļu mājas balkoni ir kopīpašums, tādēļ arī to remontdarbi tiks veikti par visu dzīvokļu īpašnieku līdzekļiem. Ņemot vērā darbu apjomu, māja norobežota ar stalažām – izmantot pacēlāju tik apjomīgai balkonu rekonstrukcijai nebūtu nedz racionāli, nedz arī finansiāli izdevīgi.

Kaut arī sākotnēji nācies saskarties ar iedzīvotāju iebildumiem, pašlaik situācija ir mainījusies, un JNĪP saka paldies dzīvokļu īpašniekiem par situācijas izpratni un atsaucību.

Šis ir pirmais gadījums JNĪP pieredzē, kad dzīvokļu īpašnieki, apzinoties bīstamo situāciju un darbu steidzamību, par tik apjomīgu balkonu rekonstrukciju vienojušies, neīstenojot visas mājas renovācijas projektu. Līdz šim visu balkonu sanācija veikta tikai tajās JNĪP pārvaldītajās mājās, kurās atbilstoši dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumam noritējuši renovācijas darbi. Ir mājas, kurās sakārtoti tikai atsevišķi balkoni, taču vēl virknē namu šādi darbi būtu jāīsteno steidzamības kārtā, jo arī to balkoni atbilstoši eksperta slēdzienam atzīti par ekspluatācijai bīstamiem un drošības nolūkos norobežoti ar būvniecības sietu.

Dzīvokļu īpašnieki, kuru mājas balkoni atzīti par ekspluatācijai bīstamiem, aicināti vienoties par remontdarbiem.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.