Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Sadarbībā ar JNĪP Jelgavas tehnikumā mācības sāk topošie namu pārziņi        

Publicēts: 15.09.2014

Darba vidē balstītas izglītības programmā, kas Jelgavas tehnikumā tiek īstenota sadarbībā ar SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP), mācības uzsākuši seši jaunieši. Šī programma pēc pusotra gada ilgām teorētiskajām un praktiskajām nodarbībām reālā darba vidē pavērs iespēju uzsākt darbu JNĪP vai kādā citā namu apsaimniekošanas uzņēmumā kā kvalificētiem namu pārziņiem.

Darba vidē balstīta profesionālā izglītība ir mērķtiecīgi organizēta topošo nozaru speciālistu izglītošana ne tikai skolā, bet arī konkrētos nozares uzņēmumos, un paredz elastīgu mācību plānu atbilstoši iegūstamās profesijas specifikai – teorētiskajām mācībām izglītības iestādē mijoties ar darba pieredzi uzņēmumā.

Izprotot priekšrocības, ko sniedz šāds uz konkurētspējas palielināšanu darba tirgū vērsts apmācību modelis, JNĪP, turpinot sadarbību ar Jelgavas tehnikumu, iesaistījusies speciālistu sagatavošanā profesionālajā programmā «Nekustamā īpašuma tirdzniecība un apsaimniekošana». Tā paredz iespēju jauniešiem līdz 29 gadu vecumam pusotra gada laikā iegūt nama pārziņa kvalifikāciju.

Šis ir pirmais mācību gads, kad Jelgavas tehnikumā tiek piedāvāta šāda darba vidē balstītas izglītības programma, un vēlmi to apgūt izrādījuši seši jaunieši. Būtiskākā priekšrocība ir tā, ka nodarbības vada savas jomas speciālisti – JNĪP darbinieki, kuri vairāku gadu garumā, strādājot Jelgavā lielākajā daudzdzīvokļu namu apsaimniekošanas uzņēmumā, ieguvuši vērā ņemamu praktisko pieredzi. Tādējādi arī nodarbības vērstas uz tādu speciālistu sagatavošanu, kas uzreiz pēc skolas ir sagatavoti darbam reālā uzņēmumā, jo viņiem būs ne tikai teorētiskās zināšanas, bet arī praktiskā pieredze un izpratne par namu apsaimniekošanas procesiem.

Teoriju jaunieši apgūst Jelgavas tehnikumā, kur kā lektori piesaistīti arī JNĪP speciālisti, savukārt praktiskā apmācības un kvalifikācijas prakse notiks JNĪP pieredzējušu darbinieku vadībā. Jauniešu izglītošanas procesā pašlaik iesaistīti pieci JNĪP speciālisti: dzīvojamo māju pārvaldīšanas un apsaimniekošanas pamatus Jelgavas tehnikumā māca JNĪP nekustamā īpašuma pārvaldniece Jūlija Zagorska; ēku administratīvo apsaimniekošanu – JNĪP nekustamā īpašuma pārvaldniece Marita Živa. Uzņēmuma Juridiskās daļas vadītāja Jana Antsone jauniešus izglīto tādā mācību priekšmetā kā nekustamā īpašuma tiesiskie pamati; tehniskais direktors Oļegs Kukuts – ēku būvkonstrukciju un inženierkomunikāciju apsekošana, savukārt JNĪP IT un analīzes nodaļas vadītājs Alvis Stražinskis – saziņa un informatīvā apmaiņa ar dzīvokļu īpašniekiem. Prakses vadītāja topošajiem namu pārziņiem būs ēku ekspluatācijas daļas vadītāja Jeļena Baranovska.

Izglītības procesa rezultātā praktiskā vidē tiks sagatavoti profesionāli namu pārziņi, kuri nodrošina namu un būvju pārvaldīšanu un apsaimniekošanu un tiem funkcionāli nepieciešamo zemesgabalu uzturēšanu tehniskā kārtībā, ievērojot Latvijas Republikas likumus un citu normatīvo aktu prasības. JNĪP augstu novērtē faktu, ka, beidzot apmācību kursu, jaunieši būs arī praktiski apguvuši jomu, un uzņēmums ir gatavs pēc pusotra gada viņiem piedāvāt darbavietu savā uzņēmumā.


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.