Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» kolektīvam pievienojas divi Jelgavas tehnikuma absolventi, kas ieguvuši namu pārziņa kvalifikāciju 

Publicēts: 10.11.2015

Noslēdzoties mācību programmai «Nekustamā īpašuma tirdzniecība un apsaimniekošana», kas tika īstenota darba vidē balstītas profesionālās izglītības sistēmas ietvaros kopā SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP), 30. oktobrī seši jaunieši absolvēja Jelgavas tehnikumu, iegūstot namu pārziņa kvalifikāciju. Divi no viņiem pievienojušies JNĪP kolektīvam.

Vispārējos priekšmetus jaunieši apguva Jelgavas tehnikumā, savukārt speciālos – pieredzējušu JNĪP darbinieku vadībā. Turklāt praktiskās apmācības un kvalifikācijas prakse norisinājās uz vietas uzņēmumā, jauniešiem ļaujot iepazīt reālo darba vidi un jomas specifiku. Veiksmīgas Jelgavas tehnikuma un JNĪP sadarbības rezultātā, īstenojot darbā vidē balstītu izglītības programmu, sagatavoti profesionāli namu pārziņi, kuri nodrošina namu un būvju pārvaldīšanu un apsaimniekošanu un tiem funkcionāli nepieciešamo zemesgabalu uzturēšanu tehniskā kārtībā, ievērojot Latvijas Republikas likumus un citu normatīvo aktu prasības. Jaunieši atzīst, ka ir ieguvuši vērā ņemamu praktisko pieredzi, jo līdztekus teorētiskajām zināšanām viņiem bija iespēja gūt daudz dziļāku izpratni par namu apsaimniekošanas procesiem. Turklāt prakses laikā studējošiem tika piešķirta stipendija, un par labām sekmēm viņi varēja saņemt arī Eiropas Sociālā fonda stipendiju.

Darba vidē balstītas profesionālās izglītības īstenošana ir motivējoša ne tikai topošajiem speciālistiem, jo centīgākajiem programmas absolventiem paveras darba iespējas konkrētā uzņēmumā, bet arī jauniešu apmācības procesā iesaistītajiem uzņēmuma darbiniekiem. Proti, sistemātiska gatavošanās lekcijām JNĪP darbiniekiem bija papildu stimuls sastrukturizēt savas daudzu gadu garumā gūtās zināšanas un praktisko pieredzi, lai, koncentrēti apkopojot būtiskāko, jauniešiem sniegtu padziļinātu priekšstatu par namu pārvaldīšanas specifiku. Tādējādi arī uzņēmuma darbinieki, kļūstot par mācību priekšmetu pasniedzējiem, cēluši savu kvalifikāciju un pilnveidojuši savas zināšanas un prasmes.

JNĪP ir gandarīts, ka sadarbība ar Jelgavas tehnikumu ir veiksmīgi noritējusi, turklāt divi absolventi ir labi pierādījuši sevi prakses laikā un pievienojušies lielākā namu apsaimniekotāja Jelgavā – JNĪP – kolektīvam, kļūstot par pastāvīgiem darbiniekiem kā kvalificēti namu pārziņi. JNĪP ir ieguvis darbiniekus, kuriem ir izpratne ne tikai par jomu kopumā, bet arī par darbu konkrētā uzņēmumā, jo izglītojamie tieši no uzņēmuma speciālistiem ir apguvuši profesionālās zināšanas.

Jāuzsver, ka šobrīd Jelgavas tehnikumā turpinās jaunas grupas komplektēšana, lai jauniešiem sniegtu iespēju iegūt namu pārziņa kvalifikāciju. Sīkāku informāciju par pieteikšanās kārtību var iegūt izglītības iestādē. Savukārt paralēli JNĪP izstrādā mācību programmu vēl vienai ar namu pārvaldīšanu saistītai specialitātei, kuru perspektīvā plānots īstenot, JNĪP sadarbojoties ar Jelgavas tehnikumu.

Uzņēmums, novērtējot veiksmīgo pieredzi šajā jomā un aizvadīto pirmo izlaidumu, pārliecināts, ka šādām darba vidē balstītām apmācību programmām ir potenciāls, turklāt paredzams, ka JNĪP pozitīvā pieredze ieinteresēs Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas biedrus šādā veidā iegūt kvalificētus darbiniekus, kas praktisko apmācību būs apguvuši konkrētā uzņēmumā.

Jāuzsver, ka šāda iespēja, ko nodrošina Jaunatnes nodarbinātības iniciatīva, ir būtisks atspaids ne tikai uzņēmumiem, bet arī pašiem jauniešiem, kuri apgūt profesiju var par Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem. Programmas mērķis ir palielināt iepriekš darba tirgū, izglītībā vai apmācībās neiesaistītu jauniešu nodarbinātību un izglītības ieguvi, tādējādi samazinot jauniešu bezdarbu Latvijā. Turklāt pēc programmas absolvēšanas jauniešiem, kuri sevi labi apliecinājuši mācību laikā, paveras reālas iespējas iegūt darbu konkrētā uzņēmumā – apliecinājums tam ir arī divi jaunieši, kuri, iegūstot nama pārziņa kvalifikāciju, uzsākuši darba gaitas JNĪP.

Jauniešu garantijas pasākuma «Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros» projekts paredz jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem (ieskaitot), kuri nemācās, nav nodarbināti, nestudē pilna laika studiju programmās augstākajās izglītības iestādēs, iegūt otrās un trešās profesionālās kvalifikācijas līmeni gada vai 1,5 gadu laikā, mācību laikā papildus saņemot ES nodrošināto stipendiju 70 – 115 eiro apmērā mēnesī.

Jāpiebilst, ka sīkāku informāciju par Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvu var uzzināt Jelgavas tehnikumā un Valsts izglītības un satura aģentūras mājas lapā viaa.gov.lv, sadaļā «VIAA ES struktūrfondu projekti», apakšsadaļā «Jauniešu garantija».

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.