Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Kāpēc vajadzīgs mājas vecākais? – mājas apsaimniekošanas kvalitātes uzlabošanai!        

Publicēts: 13.08.2014

Novērtējot sniegto pakalpojumu kvalitāti, sava kopīpašuma pārvaldīšanu SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) pašlaik uzticējuši jau 90 procenti no kopumā 14 733 klientiem. Lai jautājumus, kas skar kopīpašuma pārvaldīšanu, varētu risināt racionālāk un efektīvāk, katras mājas dzīvokļu īpašnieki tiek rosināti izvirzīt vismaz vienu cilvēku, kas apņemas kļūt par dzīvokļu īpašnieku un apsaimniekotāju starpnieku kopīgu mērķu sasniegšanai.

Šāds risinājums – dzīvokļu īpašnieku pilnvarotās personas jeb mājas vecākā ievēlēšana kā savu interešu pārstāvi – ļauj strādāt vēl racionālāk un efektīvāk, daudz veiksmīgāk sasniedzot vēlamo rezultātu. Tas, vai namā ir iecelta šī uzticības persona, kas seko līdzi visu ar ēkas uzturēšanu saistīto jautājumu risināšanai –, nenoliedzami būtiski ietekmē daudzdzīvokļu mājas apsaimniekošanas kvalitāti. Viņš labi pārzina sava nama problēmas, kaimiņu vēlmes un iespējas un komunikācijā ar pārvaldnieku kļūst par dzīvokļu īpašnieku kopīgā viedokļa veidotāju un paudēju un viņu interešu pārstāvētāju – mājas vecākā ieguldījums ir neatsverams, lai organizētu nama pārvaldīšanu starp dzīvokļu īpašnieku lēmumiem un operatīvi varētu risināt un izpildīt šos lēmumus.

JNĪP ir viens no pirmajiem nekustamā īpašuma pārvaldniekiem valstī, kas jau sākotnēji paredzēja nepieciešamību ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pilnvarot savas mājas pārstāvi, kas apkopo informāciju no dzīvokļu īpašniekiem un to tālāk sniedz JNĪP. Jāatzīst, ka šo kārtību izdevies attīstīt un pilnveidot tiktāl, ka dzīvokļu īpašnieki kļuvuši par īsteniem JNĪP sadarbības partneriem, bez kuru ieinteresētības un atbalsta nebūtu iespējams īstenot virkni uzlabojumu uzņēmuma apsaimniekotajās mājās. Piemēram, viņu ieguldījums ir nenovērtējams daudzdzīvokļu māju siltināšanas procesā – lielā mērā pateicoties viņu neatlaidībai un pūlēm, pilsētā ir kompleksi renovētas dzīvojamās mājas. Tieši viņi ir arī tie, kuri pirmām kārtām pārvaldniekam norāda uz problēmām un situācijām, kurām nepieciešams steidzams risinājums, kā arī sniedz ierosinājumus savstarpējās sadarbības un sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai.

Lai gan, kopš JNĪP ieviesusi informatīvo sistēmu, visi dzīvokļu īpašnieki nepieciešamās ziņas var saņemt e-vidē tieši no pārvaldnieka, arī šajā gadījumā būtisks ir pilnvarotās personas ieguldījums, jo ne visiem iedzīvotājiem ir pieejams internets, un tieši mājas vecākajam, izmantojot JNĪP informatīvo sistēmu, ir vieglāk savus kaimiņus, kuri neizmanto internetu, informēt par dažādiem pasākumiem dzīvojamā mājā.

JNĪP novērtē to, ka dzīvokļu īpašnieku pilnvarotās personas kā visu uzņēmuma klientu starpnieki ir tie, kas liek noturēt nemainīgi augstu namu pārvaldīšanas kvalitāti un pilnveidot pakalpojumu klāstu – pavisam noteikti var teikt, ka mājās, kuras apsaimnieko JNĪP, vairums māju vecāko ir kompetenti un izglītoti pārvaldīšanas jautājumos un ir ieinteresēti sadarboties, lai kopīgiem spēkiem sasniegtu izvirzītos mērķus.

Būtiski uzsvērt, ka JNĪP noslēgtie līgumi par namu apsaimniekošanu ar dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekiem sastāv no trim daļām: dzīvokļa īpašnieka, pilnvarotās personas un pārvaldnieka tiesības un pienākumi. Līguma paraugs publicēts žurnālā «Pārvaldnieks» (2012. gads, Nr.28) – tagad tas ir pilnveidots un dzīvokļu īpašniekiem pieejams arī JNĪP informatīvajā sistēmā.

Jāpiebilst, ka pilnvarotās personas tiesības un pienākumus JNĪP līgumos iekļāvusi arī visu dzīvokļu īpašnieku interesēs. Proti, mājas vecāko dzīvokļu īpašnieki ievēl kopsapulcē un līdz ar to ir tiesīgi pieprasīt informāciju par šīs pilnvarotās personas darbību un, ja nepieciešams, to nomainīt ar citu. Turklāt, lai dzīvokļu īpašnieki papildus varētu izvērtēt mājas vecākā darbu – gan paveikto, gan arī neizdarīto –, JNĪP, organizējot dzīvokļu īpašnieku ikgadējās kopsapulces, darba plānā papildus iekļāvusi arī mājas vecākā jeb pilnvarotās personas atskaites ziņojumu.

Nav noslēpums, ka ne katrs dzīvokļa īpašnieks ir spējīgs uzņemties un arī apzinīgi pildīt mājas vecākā pienākumus, turklāt šādai atbildībai daudzi piekrīt nelabprāt, vēl jo vairāk, ja šie pienākumi jāveic brīvprātīgi, nesaņemot par to atlīdzību. Tiesa, izprotot šāda pārstāvja nozīmīgo lomu sava daudzdzīvokļu nama pārvaldīšanas procesā, dzīvokļu īpašnieki, ar kopības lēmumu ieceļot mājas vecāko, var paredzēt šo pienākumu veicējam zināmus bonusus. Iespējams, tas kādu spēcīgu un neatlaidīgu personību motivēs pārstāvēt mājas iedzīvotāju intereses, kļūstot par pilnvaroto personu un tā veicinot sadarbību ar nama pārvaldnieku.

Uz veiksmīgu sadarbību arī turpmāk! Esiet saimnieki savam īpašumam – mēs palīdzēsim!


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.